Авокадо – це фрукт, ягода або овоч?

авокадо це фрукт чи овоч

Сьогодні жодне дієтичне блюдо з системи правильного харчування не може обійтися без авокадо. А все тому, що цей унікальний гість з жарких країн вкрай корисний і поживний, але при цьому не вщухають питання про те, як же правильно його класифікувати.

Чим є авокадо? Фрукт, ягода, овоч або навіть горіх?

Авокадо з першою своєю появою створив навколо себе безліч суперечок і обговорень. Адже і до цього дня багато хто не може визначитися, що це – фрукт, ягода або, можливо, навіть горіх?

Говорячи про біологічну точку зору, варто сказати, що його визначають, як фрукт, оскільки росте на деревах, має м’яку шкірку і велику, тверду кісточку. Крім того, згідно з тлумачним словником, всі плоди, які є соковитими, належать до фруктів. Але при цьому склад цього продукту нагадує овочеві культури: м’якоть містить в собі таку кількість речовин і мінералів, яких зазвичай не знайдеш ні в одному фрукті.

Сум’яття в цьому питанні виникає ще й через відмінності в людському розумінні терміну «фрукт». Ми звикли мати на увазі під цим солодкий і соковитий плід, який володіє великою кількістю цукру в своєму складі. При цьому авокадо практично не містить цукру, а його смак нагадує швидше недозрілий гарбуз або навіть маслянистий огірок, хто і підтверджує багато теорій про те, що авокадо – це овочева культура.

Крім того, багато народів світу звикли розуміти під фруктами щось, що можна з’їсти на десерт. Авокадо в цьому плані ближче до овочів, оскільки з його допомогою можна готувати салати, включати його в смузі та інші напої, що вкрай невластиво жодної фруктової культури. Крім того, практично немає рецептів авокадо, де він використовувався б в якості десерту, але при цьому можна знайти безліч заміток про те, як готувати авокадо і додавати його в паштет і холодні закуски.

Також багато людей відносять авокадо до ягід. На користь цієї теорії говорить той факт, що авокадо вирощується у величезних промислових обсягах, а якщо зрізати верхню його частину – то вона миттєво потемніє. При цьому, плід авокадо має великий розмір, що ніяк не може говорити на користь цієї думки.

Існує і ще одна цікава теорія про те, що авокадо – це насправді горіх. З цим легко погодитися, враховуючи, що плід має масляну структуру, а також віддає характерним горіховим ароматом. Але при цьому не має шкаралупи, а також не володіє висушеним ядром, яке замінюється м’якоттю.

Тому, коли мова заходить про те, що таке авокадо, можна сміливо говорити про те, що воно за своєю термінологією і походженням ближче до фруктів, особливо, якщо слідувати теорії про те, що фрукти – це все, що росте в теплому кліматі середніх широт.

Цікаві факти про авокадо

А ви знали, що:

  • У авокадо дуже багато назв, найпоширенішими з яких є “крокодилова груша”, “лісове масло”, “корова бідняка” та інші;
  • Перші згадки про цей плід відносяться до 750 року до нашої ери, коли під час розкопок в пірамідах була знайдені його кісточки;
  • Плід цієї рослини записаний в книгу рекордів Гіннеса як самий поживний і корисний;
  • Батьківщиною цих дерев є спекотна Мексика;
  • Авокадо буває не тільки маленьким і зеленим, а ще й може мати форму груші фіолетового кольору, овалу або ж кола;
  • Плід цього дерева знаходиться в тісній спорідненості з сімейством лаврових;
  • Шкірочка і кісточка авокадо є отруйними і вкрай небезпечними для людського здоров’я;
  • У багатьох країнах світу авокадо використовують як засіб, здатний повністю замінити м’ясні продукти в раціоні;
  • Одне дерево в рік дає близько 400 кг плодів;
  • У Мексиці і Бразилії цей плід вважається афродизіаком, а тому його ще називають «вісником любові» і дарують на весіллях.

Сьогодні ми допомогли зрозуміти, що ж таке авокадо, цей загадковий гість з джунглів. А ви знаєте щось цікаве про нього? Поділіться з нами в коментарях!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь