Гранат – це фрукт або ягода і як росте в природі?

гранат це фрукт чи ягода

Пишні чагарники, які приваблюють своїм ароматом і великою кількістю плодів – це про гранат. Але що ж це таке і до чого він відноситься – до ягід або все ж до фруктів?

Що ж таке гранат: ягода або фрукт?

Гранат, згідно з біологічним описом, все ж, ближче до фруктів, ніж до ягід. На користь цієї теорії говорить той факт, що гранат росте на високих чагарниках, які сміливо можна називати деревами. Для ягід же подібне зростання неможливо.

Крім того, гранат досить великий плід, а тому не може ставитися до ягід, які, як правило, досить дрібні. Також слід зазначити, що гранат має щільну шкірку, яка також більше характерна деяким типам екзотичних фруктів.

Інша теорія свідчить про те, що гранат відноситься до різновиду ягід, але не до них безпосередньо. А все тому, що такого терміна, як фрукт, Ботаніка в принципі не визнає, тому гранат – це, в першу чергу, плід. Слідуючи подальшій класифікації, можна сказати, що плід є частиною рослини, який з’являється з квітки і має дрібні насіння. Крім того, плоди можуть бути соковитими, як гранат, які вже поділяються на ягодоподібні. Тому, згідно з науковим трактуванням, гранат сміливо можна відносити виключно до ягід.

Втім, це не заважає на кулінарному і побутовому рівнях називати його фруктом. А все тому, що трактування цього терміна позначає будь-який соковитий і солодкий плід, який росте в теплому кліматі.

В яких країнах і як росте гранат в природі

дерево граната в природі

Також багато людей задаються питанням, як росте в природі такий бажаний на нашому столі Східний гість. Варто вбити назву цього плоду в пошукову систему, як можна побачити на тисячах фото, що гранат – це невеликий чагарник, який у висоту не перевищує семи метрів. Він має тонкі і колючі гілки, які поділяються на кілька частин, пишні і невеликі листя світлого кольору і витягнутої форми, а також кору сіруватого тону.

Цвіте гранат великими рожевими квітками, які рідше бувають помаранчевими з червоними прожилками. Залежно від сорту квітки також можуть бути чисто білі або ж жовті, невеликі, до п’яти сантиметрів. Цвіте гранат досить довго, близько чотирьох місяців.

Росте переважно на освітлених територіях, де досить вологе і тепле повітря і тропічний клімат.

У яких же країнах можна зустріти гранатові дерева? Найбільше він поширений в країнах Близького Сходу, а також в Узбекистані, Ірані, в Криму і навіть на Кавказі. Великі території, що прийнято називати гранатовими плантаціями, можна виявити в Греції, Італії і навіть в країнах Азії. Сьогодні його культивують в теплицях, наприклад, в Дагестані або в Південній Європі.

Цікаві факти про гранат

А ви знали, що:

  • Одним з основних назв граната в стародавні часи було “древо життя”;
  • Вперше кісточки граната були виявлені під час розкопок в єгипетських пірамідах, що датуються 800 роками до нашої ери;
  • В ісламі також є згадка про цей плід, як про заповітну і недосяжну прикрасу раю;
  • З латинської мови назва плоду перекладається як «наповнений насінням»;
  • У звичайному плоді середнього розміру міститься приблизно сім сотень насіння;
  • На сьогоднішній день найбільшим грантом є вирощений в Китаї екземпляр, який мав близько 50 сантиметрів в діаметрі;
  • З одного дерева щорічно збирають близько шістдесяти кілограм плодів;
  • У геральдиці дуже поширений символ цього дерева, особливо часто він зустрічався на іспанських землях;
  • В Азербайджані 26 жовтня проходить свято, присвячене збору врожаю з цього дерева;
  • Один плід дозріває близько 150 днів;
  • Для одного літра гранатового соку знадобиться 500 кілограм плодів;
  • У Туреччині гранат вважається найсильнішим любовним зіллям-афродизіаком.

У цій статті ми дали відповідь на питання, до чого ж віднести східного гостя. А що Ви знаєте про гранат? Поділіться цією інформацією з друзями!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь