Вишня – це фрукт чи ягода?

вишня це ягода чи фрукт

Красуня з пишною кроною, що радує плодами, давно стала причиною бурхливих обговорень і суперечок. Так все ж, вишня – це ягода або фрукт?

Що таке вишня: ягода або фрукт і чому?

Вишня знайома з дитинства, але ми рідко замислюємося про те, як правильно її класифікувати. Сьогодні навіть вчені задаються питанням, фрукт це чи ягода, і чим вона є.

Думки в цьому питанні розходяться. Дивно, але з наукової точки зору вона швидше фрукт, ніж ягода. Підтверджує це той факт, що вона складається з кісточки і м’якоті, є їстівною і досить соковитою. Якщо вірити ботаніці, то всі плоди з кісточкою і м’якоттю – це фрукти, а тому вишня цілком підходить під опис.

Ягоди ж – це плоди, що розвиваються з зав’язі і мають насіння. Тому плоди вишні навіть в теорії неможливо зарахувати до класу ягід. Втім, її все ще називають так на побутовому і кулінарному рівні. На користь теорії ягідності говорить той факт, що вона має невеликі розміри (в той час, як фрукти досить об’ємні), і тонку шкірку.

Цікаві факти про вишню

А ви знали, що:

  • Вона прийшла до нас з Персії, а після поширилася по всьому світу;
  • Теорія про те, що не можна їсти кісточки – правдива, оскільки вони містять в собі деяку кількість отрут, шкідливих для дитячого організму;
  • Згідно з науковою назвою, вона іменується “вишня кисла”, навіть якщо сама по собі солодка на смак;
  • Найпопулярнішою в світі вишнею, яку не можна їсти, називають японську сакуру, добре відому своїм пишним цвітінням;
  • Саме плоди цього дерева вважаються офіційним символом штату Юта;
  • В Америці існує “Вишневе свято” – 20 лютого, коли прийнято пекти пироги з цими плодами;
  • Найстаріша вишня, зафіксована на сьогоднішній день, знаходиться в Англії і має близько 13 метрів у висоту і вік в 150 років;
  • З одного вишневого дерева можна отримати більше семи тисяч соковитих плодів.

Ми розкрили справжній секрет, повідавши, що вишня є фруктом, а не ягодою, до чого ми звикли. А як ви використовуєте її на своїй кухні? Поділіться з нами в коментарях своїми рецептами!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь