Ніжні сирні сирники – одна з найсмачніших, корисних і швидких страв, яке часто готують багато на сніданок, тому сьогодні детально розглянемо, скільки хвилин і як правильно смажити сирники, щоб вони вийшли смачними, пропеклися всередині і не пригоріли зовні, а також дізнаємося, як їх краще повторно розігрівати і як вирішувати найбільш часто виникають проблеми при готуванні сирників в домашніх умовах.
Скільки смажити сирники за часом?
Час смаження сирників на сковороді невелика, незалежно від їх розміру (по багатьох рецептами розміри сирників приблизно однакові), тому їх часто готують на сніданок для себе і своїх близьких:
Сирники потрібно смажити по 4-5 хвилин з кожного боку (до придбання зовні золотистої апетитної скоринки).
Заморожені сирники (магазинні напівфабрикати) в середньому смажать по 5-7 хвилин з кожної зі сторін (без розморожування), після чого на мінімальному вогні «млоять» під кришкою 7-10 хвилин (щоб пропеклися всередині).
Дізнавшись, скільки хвилин потрібно смажити сирники з сиру, розглянемо далі правильну послідовність їх смаження (як домашніх, так і заморожених напівфабрикатів).
Як правильно смажити сирники на сковороді?
Нижче розглянемо, як посмажити сирники на сковороді, щоб вони не пригорали і не розвалювалися, а також пропікалися всередині під час готування:
- Приготовлені за рецептом круглі заготовки сирників (у формі шайби) обвалюють в борошні.
- Сковороду розігріваємо на великому вогні на плиті і вливаємо в сковороду олію (приблизно 2 столові ложки). Масло має стати гарячим (добре прогрітися, але не почати диміти), щоб сирники не прилипали до Скородом.
- Викладаємо заготовки сирників в Скородом, при цьому вони не повинні торкатися один одного і бортів сковороди.
- Обсмажуємо сирники по 5 хвилин з кожного боку до придбання золотистої скоринки, після чого перекладаємо їх на тарілку, застелену попередньо паперовим рушником, щоб воно ввібрало надлишки олії.
- Готові сирники відразу подаємо до столу (зі свіжою сметаною, улюбленим варенням або джемом, згущеним молоком або медом).
На замітку: сирники краще ліпити товщиною не більше 1 см і смажити на середньому вогні, щоб вони добре пропікалися всередині під час смаження.
Як посмажити заморожені сирники (напівфабрикати)
Жарка заморожених сирників трохи відрізняється від приготування домашніх аналогів і проходить в такій послідовності:
- Дістаємо з морозилки куплені напівфабрикати з сиру (попередньо розморожувати їх не потрібно).
- Ставимо на плиту Скородом, додаємо в неї соняшникова олія і розігріваємо його на великому вогні (масло повинно стати гарячим, але не диміти, на це піде від 30 секунд до 1-2 хвилини, залежить від плити).
- Кладемо заморожені сирники в розігріту Скородом (заготовки не повинні торкатися один одного) і зменшуємо вогонь до середнього. Смажимо сирники близько 7-10 хвилин (в кінці смаження піднімаємо їх лопаткою і дивимося, встигли вони підрум’яниться чи ні, а також стежимо, щоб не пригорали).
- Після утворення рум’яної скоринки перевертаємо сирники на другу сторону і смажимо ще 5 хвилин до утворення такої ж рум’яної скоринки, після чого накриваємо Скородом кришкою і смажимо сирники ще хвилин 10, зменшивши вогонь до мінімуму (завдяки такій процедурі заморожені сирники встигнуть добре пропектися всередині).
- Перекладаємо готові сирники на тарілку і подаємо до столу!
Корисна порада: у деяких виробників на упаковці може бути вказана послідовність приготування саме їх продукції, яка може трохи відрізнятися від зазначеної вище (з огляду на складу, розмірів і особливостей приготування даних заморожених напівфабрикатів).
Як можна розігріти сирники?
Найпростіший варіант – в мікрохвильовці (дістаємо сирники з холодильника, викладаємо в тарілку і ставимо в мікрохвильовку, розігріваємо кілька хвилин на середньої потужності, після чого пробуємо на смак – розігрілися чи ні, якщо немає, поміщаємо ще на кілька хвилин в мікрохвильовку).
Наступний варіант – в духовці (розігріваємо духовку до 180 градусів, сирники викладаємо на фольгу на деку одним шаром і поміщаємо деко в духовку, при цьому саму духовку вимикаємо, даємо сирників «прогрітися» 5-10 хвилин, після чого пробуємо їх, досить розігрілися або немає).
Останній варіант – розігрівання сирників на сковороді. Для цього потрібно:
- Вибрати сковороду підходящого розміру і поставити на плиту (виставивши середній вогонь, щоб вона почала нагріватися).
- На теплу сковороду викладаємо холодні сирники (попередньо можна додати невеликий шматочок вершкового масла, щоб він розтанув, але не обов’язково, так як після першої смаження сирники в собі ще містити залишки масла).
- Під час розігрівання перевертаємо сирники часто (кожну 1 хвилину, щоб вони не пригорали до сковороди і рівномірно прогрівалися). Загалом розігріваємо їх близько 10 хвилин (після 5 хвилин розігрівання можна спробувати, досить для Вас вони розігріті чи ні).
- Розігріті сирники викладаємо на тарілки і подаємо до столу.
На замітку: якщо сирники потрібно розігріти на роботі (або в іншому місці, коли немає мікрохвильовки або плити, але є електрочайник або кип’ятильник), можна нагріти воду, залити її в глибоку ємність і викласти в неї сирники в пакеті (щоб вони прогрілися в гарячій воді).
Відповіді на популярні питання про смаження сирників з сиру
- Який сир краще брати на сирники? Краще віддати перевагу якісному домашньому сиру, з приводу жирності – краще купувати сир 5% і 9% жирності (знежирений менш корисний і смачний), а також краще брати сир в пачках, а не розсипчастий (потрібно буде під час готування перетирати через сито або робити сирну масу блендером).
- На якій сковороді краще смажити сирники? Для смаження сирників краще віддати перевагу сковороді з товстим дном (можна взяти чавунну, звичайну або з антипригарним покриттям).
- Що робити, якщо тісто для сирників вийшло рідке? Якщо тісто для сирників рідке, потрібно додати трохи борошна і добре його перемішати (при необхідності повторити процедуру).
- Навіщо додавати яйце в сирники? Яйця добре «скріплюють» тісто, щоб під час смаження сирники не розвалювалися + позитивно впливають на смак.
- Навіщо потрібно обвалювати сирники в борошні перед смаженням? Паніровці (борошно) використовують при смаженні сирників для освіти смачною золотистої скоринки + панірування сприяє збереженню форми сирників під час смаження, щоб вони не розпадалися.
- Як смажити сирники, щоб вони не прилипали? Щоб сирники не прилипали, їх потрібно смажити на добре розігрітій сковороді з соняшниковою олією (викладати заготовки сирників потрібно вже в добре розігріту сковороду з маслом), при цьому впливає якість сковороди (краще з товстим дном, чавунні чи з антипригарним покриттям).
- Як смажити сирники, щоб вони пропеклися всередині? Сирники рекомендується смажити на середньому вогні, якщо це заморожені напівфабрикати – додатково накриваємо сковорідку кришкою в кінці смаження і на повільному вогні дожаріваем під кришкою близько 10 хвилин.
- Що робити, якщо сирники розвалюються на сковороді при смаженні? Якщо сирники розвалюються, значить в тесті було малої яйця, не використовується панірування (наприклад, борошно) або смажать їх на погано розігрітій сковороді.
- Сирники смажать під кришкою чи ні? Сирники смажать на сковороді не накриваючи кришкою, виняток – кінець смаження заморожених напівфабрикатів (щоб не були сирими всередині).
- Як зрозуміти, що сирники готові? Зовні готові сирники мають золотисту скориночку з усіх боків, при цьому завжди можна розрізати навпіл один з Посмажені сирників і зрозуміти, чи готова вся «партія» на сковороді чи ні (всередині не повинен бути «рідким»).
- Чому сирники пригоряють до сковороди? Сирники можуть пригорати, якщо за ними не стежити під час смаження (вчасно не перевертати або не викладати з сковороди вже готові екземпляри), а також, якщо смажити на великому вогні (краще смажити на середньому вогні).
- Як правильно смажити сирники напівфабрикати з морозилки? Про смаженні заморожених сирників-напівфабрикатів розказано в цій статті (коротко – смажимо 7-10 хвилин з одного боку, потім 5 хвилин з другої на середньому вогні, після чого зменшуємо вогонь до мінімуму, накриваємо сковорідку кришкою і «доводимо» сирники до готовності протягом 10 хвилин).
- Як посмажити сирники без борошна? Як панірування для сирників замість борошна можна використовувати манну крупу при смаженні (обвалювати заготовки в манки, замість борошна).
- Як посмажити сирники без яєць? Сирники без яєць (сирники) смажать також, як і звичайні сирники (трохи відрізняється рецепт приготування тіста, при цьому жарка така ж на сковороді з рослинним маслом, але час смаження може бути меншим, потрібно враховувати рекомендації з обраного рецепта).
- Як посмажити сирники в духовці? Посмажити, а точніше запекти сирники в духовці можна при 180 градусах (час запікання 20 хвилин), при цьому заготовки з тіста викладають на деко, застелене листом пергаментного паперу (в залежності від якості пергаменту, його можна додатково змастити соняшниковою олією за допомогою пензля).
Сподіваємося Вам будуть корисні всі поради та інструкції з цієї статті, завдяки яким Ви зможете швидко навчиться правильно смажити сирники в домашніх умовах різними способами, а також розігрівати вже готові сирники без втрати їх смакових якостей. Свої відгуки і корисні поради, як потрібно готувати сирники на сковороді, в духовці або іншими способами, залишаємо в комментарях під цією статтею і ділимося нею в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.