Кисіль – це смачний і корисний напій, які на рівні з компотом люблять готувати багато господинь для своєї сім’ї, але щоб його смачно приготувати, необхідно знати пропорції, скільки часу і як правильно варити кисіль в каструлі, що докладно розглянемо в цій статті.
Скільки хвилин варити кисіль
Час варіння киселю залежить від того, які інгредієнти використовуються і досить часто його взагалі варити (кип’ятити) не потрібно, а достатньо довести всі інгредієнти до кипіння і зняти каструлю з плити. Розглянемо детальніше, скільки хвилин вариться кисіль з різних складових:
- Скільки варити кисіль з крохмалю і ягід (свіжих або заморожених)? Кисіль з ягоди вариться в кілька етапів (детальніше нижче в статті), спочатку м’якоть ягід варять 5 хвилин після закипання води, після чого вже з соком кисіль доводять до кипіння і знімають каструлю з плити.
- Скільки варити кисіль з варення і крохмалю? Як і ягідний кисіль з варення варять всього 3-5 хвилин після закипання води в каструлі.
- Скільки варити вівсяний кисіль? Вівсяний кисіль досить довести до кипіння і проварити 1-2 хвилини.
- Скільки варити молочний кисіль? Після додавання крохмалю молочний кисіль варять 2-3 хвилини.
- Скільки варити кисіль з пачки (або ваговий готовий магазинний)? Готовий кисіль з пачки необхідно залити водою і довести до кипіння на середньому вогні.
Дізнавшись, скільки часу потрібно варити кисіль з різних інгредієнтів, розглянемо далі, яке співвідношення крохмалю і рідини потрібно використовувати, а також які є популярні рецепти киселю, які з легкістю можна приготувати в домашніх умовах.
Пропорції крохмалю і рідини при варінні киселю
Однією з головних складових при приготуванні киселю є крохмаль (з-за нього густіє кисіль), при цьому можна використовувати картопляний, кукурудзяний і рисовий, але найкращий варіант – це крохмаль з картоплі.
В залежності від того, яку консистенцію киселю Ви бажаєте отримати, необхідно дотримувати наступні пропорції:
- Густий кисіль: від 70-80 грам крохмалю на 1 літр рідини = приблизно 3-4 столових ложки з гіркою крохмалю.
- В’язкий кисіль: 50-60 грам крохмалю на 1 літр рідини = приблизно 2 столові ложки з гіркою.
- Рідкий кисіль: 30 грам крохмалю на 1 літр рідини = 1 столова ложка з гіркою крохмалю.
Визначившись, скільки потрібно крохмалю на 1 літр киселю при варінні в домашніх умовах, розглянемо далі, як правильно варити кисіль з ягід і фруктів, варення і вівсяних пластівців Геркулес.
Як варити кисіль з ягід і крохмалю
- Інгредієнти: ягоди (заморожені або свіжі) – 300 г, цукор – 3-4 ст. л., лимонна кислота – 1 щіпка, крохмаль – 1 ст. л. вода – 1 л.
- Загальний час приготування: 10 хвилин, час приготування: 10 хвилин.
- Калорійність: 55 калорій на 100 грам продукту).
- Кухня: Слов’янська. Тип страви: напої. Кількість порцій: 2.
Для приготування ягідного киселю можна використовувати як свіжі, так і заморожені ягоди або фрукти, які попередньо необхідно розморозити при кімнатній температурі. Розглянемо покроково, як зварити кисіль з крохмалю і ягід в домашніх умовах:
- Для приготування ягідного киселю знадобиться: 300 грам ягід (свіжих або заморожених), 3-4 столові ложки цукру, щіпка лимонної кислоти, 1 їдальня ложка крохмалю і 1 літр води.
- Насамперед, якщо ягоди заморожені, заздалегідь їх розморожуємо, добре промиваємо і через сито вичавлюємо в глибоку тарілку з них сік. Вичавлені ягоди кладемо в каструлю, заливаємо водою і на середньому вогні доводимо до кипіння, а сік на час відставляємо (до кінця приготування киселю).
- Ягоди у воді доводимо до кипіння і кип’ятимо всього 3-5 хвилин, після чого фільтруємо їх через марлю або сито і сам відвар повертаємо назад в каструлю, а віджаті ягоди можна викинути.
- В ягідний відвар додаємо цукор і ретельно перемішуємо його, щоб він повністю розчинився. В цей же час у невеликій кількості холодної води ретельно розчиняємо крохмаль.
- Після повторного закипання відвару з ягід, вливаємо в нього тонкою цівкою ближче до стінок каструлі розчинений крохмаль, при цьому все ретельно розмішуємо, коли відвар закипить, додаємо ягідний сік, вичавлений на початку і відставляємо каструлю з вогню.
- От і все! Смачний кисіль з ягід готовий, його можна пити в теплому стані, так і в холодному (зберігати краще в холодильнику).
На замітку: кисіль з крохмалю і варення готується в такій же послідовності, тільки замість ягід використовується 5-6 столових ложок варення.
Як приготувати вівсяний кисіль
Не менш популярним рецептом приготування киселю є кисіль на вівсяних пластівцях, які відмінно замінюють картопляний крохмаль (до них отже міститься багато крохмалю). Розглянемо простий покроковий рецепт, як зварити вівсяний кисіль:
- За рецептом знадобиться: 300 грам вівсяних пластівців, 3 столових ложки цукру, 1 чайна ложка ванільного цукру без гірки і 1 літр води.
- Попередньо перед варінням киселю необхідно підготувати пластівці, заливаємо їх у глибокій тарілці теплою водою (вода повинна повністю покривати пластівці з запасом) і залишаємо настоюватися на 12 годин (на ніч).
- З відстояних пластівців через сито зливаємо густий білий осад, самі пластівці можна викинути. Крохмальний осад з пластівців заливаємо в каструлю, додаємо воду за рецептом і доводимо до кипіння на середньому вогні.
- Цукор (звичайний і ванільний) розчиняємо у невеликій кількості холодної води і додаємо цей сироп в закипілу воду в каструлі.
- Ретельно все перемішуємо і залишаємо каструлю з вогню, щоб кисіль остигав. У цей момент можна при бажанні додати сік з будь-яких ягід (60-70 грам ягід), щоб кисіль був більш ароматним і смачним.
У висновку до статті можна відзначити, що знаючи, скільки і як варити кисіль з крохмалю, ягід, фруктів і вівсяних пластівців, Ви зможете постійно готувати цей смачний корисний напій для себе і своїх дітей. Свої відгуки та корисні поради, як зварити кисіль в домашніх умовах (секрети готування, цікаві варіанти за складом, скільки краще використовувати крохмалю на один літр води і т. д.), залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.