Щоб приготувати багато видів соусів або підлив, а також інших страв, які потрібно згустити, потрібно додавати в них обсмажене на сковороді пшеничне борошно, тому сьогодні детально розглянемо, скільки по часу і як правильно смажити борошно на сковороді (з додаванням і без додавання вершкового масла ), щоб воно не підгорало, мала приємний смак і аромат, і виходило без грудочок.
Скільки смажити борошно за часом?
Час обсмажування борошна прямо залежить від мети його подальшого використання (кляр, гуляш, соус, підлива, заправка і т.д.) і обраного способу обсмажування. Найчастіше звертають увагу не на час смаження в хвилинах, а на зовнішній вигляд борошна (світло-золотистого відтінку або більш темне – коричневе):
Для придбання легкого золотистого відтінку борошно обсмажують в сковороді 2-3 хвилини на невеликому вогні.
Щоб надати борошну темніший відтінок і більш характерний горіховий аромат, його обсмажують на сковороді 3-5 хвилин на невеликому або середньому вогні.
Дізнавшись, скільки обсмажувати борошно, розглянемо далі кілька варіантів його смаження (з вершковим маслом і на сухій сковороді).
На замітку: обсмажене в жирі пшеничне борошно називається Ру (від французького «Roux»). Борошно обсмажують, щоб використовувати в якості доступного загущувача для багатьох видів підлив, соусів, гуляшу та інших страв, а також, щоб позбутися від «мучного» присмаку в ньому, надати приємний аромат і відтінок.
Як правильно смажити борошно на сковороді (для підливи і соусів)
Перед тим, як приступити до обсмажуванні борошна, потрібно дізнатися пару корисних рекомендацій:
- Борошно краще використовувати вищого сорту або 1го сорту.
- Перед смаженням борошно обов’язково потрібно просіяти через сито, щоб потім не утворювалися грудочки.
- При обсмажуванні борошно постійно потрібно мішати (дерев’яною лопаткою або ложкою).
- Не варто смажити борошно на сковороді шаром більшим, ніж 3-4 сантиметри.
- Обсмажити борошно (особливо на вершковому маслі) можна не тільки в сковороді, але і в сотейнику або каструлі з товстим дном.
Розібравшись з невеликими «тонкощами» обсмажування борошна, розглянемо 2 найбільш популярних способи приготування смаженого борошна.
Спосіб №1: без масла
- На плиті розігріваємо сковороду (на невеликому або середньому вогні).
- У сковороду просіюємо борошно.
- Регулярно помішуючи, обсмажуємо борошно 2-3 хвилини (до золотистого кольору) або 3-5 хвилин (до коричневого кольору), в залежності від подальшого його застосування.
Спосіб №2: з вершковим маслом
- За обраним рецептом відміряємо потрібну кількість борошна і вершкового масла (пропорції можуть бути різними, від 1:1).
- Нагріваємо на невеликому вогні сковороду, викладаємо підготовлене вершкове масло і розтоплюємо його до рідкого стану.
- Додаємо просіяне борошно в сковороду і часто помішуючи обсмажуємо 3-5 хвилин (до потрібної консистенції і кольору).
На замітку: якщо потрібно, підсмажити велику кількість пшеничного борошна, зробити це можна в духовці (розігріваємо духовку до 110-150 градусів, борошно просіваємо і викладаємо на деко і обсмажуємо в духовці від 5 до 10 хвилин, в залежності від того, який ступінь обсмаження потрібен).
Сподіваємося Вам будуть корисні зазначені вище інструкції та рекомендації про смаження борошна. Свої поради та відгуки, як правильно підсмажити борошно на сковороді (без грудочок) залишаємо в коментарях нижче та ділимося цією статтею в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.