Печиво савоярді, яке ще називають «дамські пальчики», виходить в домашніх умовах дуже смачним, добре вбирає будь-які сиропи і джеми, часто використовується в якості основи для десертів, здебільшого для тірамісу. Щоб його приготувати, можна використовувати класичний рецепт або зробити незвичайним за допомогою додаткових інгредієнтів.
Класичний рецепт
Приготоване печиво савоярді за класичним рецептом – це твір мистецтва, створене в домашніх умовах. Воно не кришиться і не розсипається, тому пити з ним чай доставляє тільки задоволення, а також використовувати для приготування тірамісу.
Інгредієнти:
- яйця – 4 шт.;
- цукор – 100 р.;
- борошно – 100 р.;
- цукрова пудра – 4 ст. л.;
- масло – для змазування.
Приготування:
- Підготувати дві глибокі ємності для збивання білків і жовтків окремо.
- Відокремити білки від жовтків. Важливо робити це обережно, щоб навіть одна крапля жовтка не потрапила в ємність з білками.
- Збити жовтки з цукром. У деяких випадках додають цукрову пудру, щоб тісто краще збивати. Для цього рекомендується самостійно перемолоти 1 склянка цукру в пудру. Збивають до тих пір, поки вміст не стане густим і білим. Важливо, щоб цукор повністю розчинився, тому рекомендується використовувати міксер на високій потужності.
- Додати в масу просіяне борошно, перемішуючи вже не міксером, а за допомогою ложки або дерев’яної лопатки. Змішувати треба обережно, щоб тісто не опало. Обов’язково слід домогтися того, щоб всі грудочки борошна повністю розчинилися.
- Збити білки міксером, починаючи слабкої швидкості, але поступово збільшуючи оберти. Збивати потрібно до тих пір, поки не з’являться міцні списи.
- Використовуючи лопатку, акуратно поєднати обидві частини маси. Перемішувати необхідно рухами знизу вгору, а не по колу, щоб тісто не втратило легкість і м’якість. У результаті маса повинна вийти щільним і розтікається.
- На деко постелити папір для випікання змастити вершковим маслом.
- Викласти тісто в кондитерський мішок (можна зробити його самостійно з поліетиленового пакета з відрізаним куточком). Висадити печиво на деко у вигляді паличок. Слід робити їх однакового розміру і форми, залишаючи між ними проміжок. Оптимальна довжина від 8 до 12 сантиметрів.
- Посипати заготівлі цукровою пудрою. Дати постояти приблизно п’ять хвилин, щоб пудра трохи вбереться.
- Включити духовку, щоб при випіканні було 180 градусів. Випікати печиво близько 10-15 хвилин. Коли пройде час, духовку потрібно злегка відкрити, щоб печиво поступово остигало.
Печиво савоярді виходить м’яким, ніжно-кремового кольору, а через деякий час залишається м’яким тільки всередині, а зверху хрустким.
Печиво савоярді з ваніліном
У цьому рецепті приготування печива савоярді в домашніх умовах, на відміну від класичного варіанту, додається ванілін. Такі заготовки також можна використовувати для приготування тірамісу та інших солодощів.
Інгредієнти:
- яйця – 4 шт.;
- борошно – 20 р.;
- цукор – 160 р.;
- ванілін – за смаком;
- цукрова пудра – за смаком;
- сіль – за смаком.
Приготування:
- Розділити жовтки і білки. До білків додати половину цукру і трохи солі, збити міксером до стійкої піни, як показано на фото нижче.
- До жовтків додати решту цукру і збити за допомогою віночка до утворення пишної світлої маси.
- Змішати борошно з ваніліном і білки. Обережно перемішати масу за допомогою лопатки, щоб вона не опустилася.
- Перекласти тісто в кондитерський мішок. Висадити печиво на деко, вистелений пергаментним папером для випічки у вигляді паличок.
- Зверху посипати цукровою пудрою або дрібним цукром. Поставити в духовку, розігріту до 180 °С і випікати протягом 15 хвилин.
- Завдяки ваніліну, печиво виходить дуже ароматним, хрустким і смачним.
Печиво савоярді з крохмалем
Печиво савоярді – невід’ємний компонент десерту тірамісу. Приготувати його в домашніх умовах дуже просто з класичного або видозміненого рецепту. Для цього потрібно лише підготувати необхідні продукти і слідувати інструкції.
Інгредієнти:
- яйця середнього розміру – 2 шт.;
- цукор – 60 р.;
- борошно – 40 г;
- крохмаль – 15 р.;
- щіпка солі;
- трохи цукрової пудри для обсипання печива.
Приготування:
- У глибоку миску розбити яйця, додати дрібку солі, цукор, збити інгредієнти до утворення дуже пишної маси, як в класичному бісквіті. Якщо міксер слабкий або ручний, то рекомендується відокремлювати білки від жовтків. В такому випадку білки і жовтки потрібно збивати окремо, розділивши цукор навпіл. Потім з’єднати дві збиті частини разом. Збити масу потрібно до такого стану, як показано на фото.
- Частинами просіяти борошно разом з крохмалем, потім обережними рухами за допомогою лопатки перемішати тісто. Коли були замішані всі сухі інгредієнти, важливо простежити за тим, щоб тісто залишилося таким же повітряним і пишним.
- Тісто потрібно покласти в кондитерський мішок з круглою насадкою, діаметр якого приблизно 1 сантиметр. Далі постелити на деко кондитерську папір і викласти на неї тісто, як показано на фото.
- З підготовленої кількості тіста вийде приблизно 25-30 штук печива. Викладені заготовки потрібно щедро посипати цукровою пудрою. Рекомендується покрити в два шари. Підготовлене печиво потрібно відразу ж відправити в духовку, так як при довгому очікуванні бісквітне тісто дуже ніжне і швидко осідає.
- Печиво на деку потрібно помістити в духовку, розігріту до 180 градусів, і випікати протягом 15 хвилин. Воно повинно повністю висохнути і стати трохи рум’яним.
- Печиво можна залишити в приміщенні при кімнатній температурі, щоб за ніч воно підсохло, головне, щоб вологість була невисока. Потім зберігати його потрібно в герметичному контейнері приблизно 7 днів. Повністю остигле печиво добре знімається з дека, а якщо його розламати, то всередині воно абсолютно висохле, як і зовні.
Спечене в домашніх умовах печиво савоярді з класичного та іншим рецептами можна використовувати для приготування різних десертів, для тірамісу.