Якщо мистецтво випікання цього улюбленого всіма ласощі вам непідвладне, прислухайтеся до секретів досвідчених господинь. Ми зібрали добірку основні проблеми, що пояснюють, чому млинці прилипають до сковороди і рвуться, а також, що робити в кожному окремому випадку.
Підбір посуду
В ідеалі, щоб млинці не виходили грудкою і не рвалися, в господарстві має бути для їх приготування окрема сковорідка. Тому що на якість готової страви впливає найменша частинка попередньої страви, і тут нічого не поробиш.
Для підсмажування тонкого тіста підходять такі види сковорідок:
- спеціальні млинцеві, з товстим дном і маленькими бортиками;
- старовинні чавунні;
- зі спеціальним покриттям – тефлоновим або керамічним.
Не можна смажити млинці в емальованих або тонких металевих ємностях.
Також важливо, ніж перевертати ласощі на іншу сторону. Це повинна бути дерев’яна або силіконова лопатка з тонким робочим краєм. Можна користуватися і металевою або широким ножем, тільки в цьому випадку ризикуєте зіпсувати покриття на дорогий кухонного начиння.
Нагрівання сковорідки
Найчастіше недосвідчені господині страждають від того, що млинці прилипають до сковороди і рвуться, якщо від нетерпіння виливають порцію тіста на холодну поверхню. Чомусь вони вважаю, що в такому випадку зробити нічого не можна, і викидають солідну порцію заготовки в сміття.
Для змазування сковороди не підходять спреди та маргарин. Вони містять велику кількість води і тільки погіршують ситуацію.
Насправді пристосування для смаження слід добре вимити, висушити і прожарити на вогні спочатку без олії, а потім – з невеликою порцією мастила.
Тримати на плиті сковорідку необхідно до появи легкого димку і тільки потім наливати ополоником потрібну кількість тіста.
Також важливо вибрати режим нагріву плити, тільки спочатку він повинен бути максимальним. Як тільки одна сторона млинця зарум’яниться, його перевертають і зменшують газ до середнього нагріву.
Якість тіста
Важливо запам’ятати, як правильно вводити продукти в загальну масу, щоб потім не думати, що робити з рештою тіста, і чому млинці прилипають до сковороди і рвуться. Технологічно процес замішування тіста на млинці полягає в наступному:
- Яйця змішують з невеликою кількістю рідкої основи – води, молока, кефіру, пива, мінералки. Солять, додають трохи цукру і ваніліну (за бажанням).
- Вводять у тісто все просіяне борошно за рецептом.
- Доводять масу до потрібної консистенції, підливаючи рідку основу невеликими порціями.
- Тільки у такому порядку і не інакше слід перемішувати продукти для тонких млинчиків з рум’яною поверхнею.
З обережністю слід ставитися до різних добавок в тісто. Ароматні спеції, такі як кориця, ванілін або кардамон, роблять його менш еластичним.
Пропорції інгредієнтів
Щоб не дивуватися в процесі приготування, чому млинці прилипають до сковороди і рвуться, необхідно дотримуватися кількість продуктів, що утворюють тісто. Більшість господинь вже автоматично робить заміс, що не завжди правильно.
Нижче представлені секрети правильного співвідношення компонентів в ідеальному тісті для млинців:
- Краща основа для млинцевого тіста – молоко. Його має бути стільки, щоб після відстоювання тісто було по консистенції схоже на рідку сметану.
- Борошно теж можна брати різну, залежно від типу ласощі. Тільки слід враховувати, що кожен продукт по-своєму реагує на відстоювання і остаточну кількість загусника доведеться регулювати після невеликої паузи.
- Кількість яєць в кожному рецепті індивідуально. Важливо не забувати, що вони роблять тісто гумовим, тому переборщувати з курячим продуктом не варто. Як правило, на 1 л рідкої основи додають не менше 2-3 шт.
- Соду додають в тісто, якщо основа зроблена на кефірі або кисляку. Тоді млинці виходять ажурними і ніжними. Існує правило: в 1 л води або кислого молока слід надсилати не більше 1 ч. л. харчового натрію або 2 ч. л. розпушувача. Інакше ласощі придбає неприємний присмак і буде рватися в процесі приготування.
- Вершкове масло і рослинна олія. Кулінари вливають в тісто трохи рафінованого продукту, щоб потім сковорідку не змащувати кожен раз. Його можна замінити якісним вершковим маслом, тоді смак готового блюда значно покращиться.
Тепер основні секрети приготування тонких млинців знайомі і вам. Сподіваємося, що перший млинець грудкою у вас не вийде!
Підводячи підсумки
- Щоб млинці не рвалися і не були грудкою, потрібно правильно підібрати сковорідку і температуру приготування.
- Дотримання пропорцій – запорука правильного і еластичного тіста.
- Щоб млинці вийшли, необхідно змішувати інгредієнти в технологічно правильному порядку.