Домашня ковбаса – дуже смачна і більш корисна, ніж магазинний м’ясний продукт, який з легкістю може приготувати кожен в домашніх умовах, тому в даній статті розглянемо, скільки часу і як правильно варити домашню ковбасу, щоб вона вийшла соковитою і смачною.
Скільки варити домашню ковбасу
Час варіння домашньої ковбаси залежить від того, який у неї фарш (м’ясо) використано, так ковбаса з м’яса птиці вариться швидше, ніж ковбаса зі свинини або яловичини. Розглянемо детальніше, скільки часу варити домашню ковбасу в кишці, начинену різним фаршем:
- Домашня ковбаса з свинини в середньому вариться 40-45 хвилин після закипання води в каструлі.
- Домашня ковбаса з яловичини вариться 55-60 хвилин до готовності після закипання води.
- Домашня ковбаса з курки в середньому вариться 30-35 хвилин після закипання води в каструлі.
На замітку: якщо для приготування домашньої ковбаси використовувалася суміш фаршів, то час варіння краще використовувати таке, як у фаршу, вимагає більш тривалого приготування.
Дізнавшись, скільки вариться домашня ковбаса по часу, розглянемо далі, як е правильно зварити, щоб вона була смачною і м’ясо в ній повністю проварилося.
Як варити домашню ковбасу в каструлі
Найбільш часто домашню ковбасу не просто варять, а тушкують (обсмажують) на сковороді або запікають у духовці, при цьому час приготування в середньому таке ж, як і при звичайному варінні. Розглянемо найбільш популярний рецепт, як варити домашню ковбасу в каструлі або глибокій сковороді:
- Домашня ковбаса
- Вода
- Куплену або зроблене самостійно ковбасу в кишці змотуємо в колечко і пов’язуємо її ниткою, а також за допомогою зубочистки проколюємо всю ковбасу через кожні 4-5 см, щоб під час варіння вона не здувалася і не тріскалася.
- Кладемо підготовлену домашню ковбасу в каструлю або глибоку сковороду і заливаємо водою так, щоб вона повністю покривала ковбасу і була на 1-2 см вище її.
- На середньому або великому вогні доводимо воду до кипіння, після чого зменшуємо вогонь і варимо ковбасу від 30 до 60 хвилин, в залежності від її складу.
- Зварену ковбасу дістаємо з каструлі і охолоджуємо при кімнатній температурі. Далі її вже можна вживати в їжу, але щоб вона була більш смачною і ароматною, її можна обсмажити на сковороді (на салі або на смальці до золотистого кольору.
У висновку до статті можна відзначити, що зварити домашню ковбасу в кишці з свинини, яловичини або курячого м’яса не складно, головне дотримуватися правила її варіння і стежити за процесом. Свої відгуки та корисні поради, як і скільки варити домашню ковбасу, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.