При варінні квасолі, як білої, так і червоної, багатьох цікавить досить просте питання: чи потрібно замочувати квасолю перед варінням? Відповідь – так, це позитивно позначиться на корисні властивості і смакові якості готової страви, тому в даній статті розглянемо, скільки часу і як замочувати квасолю перед приготуванням в домашніх умовах.
Скільки потрібно замочувати квасолю перед варінням?
Не кожен знає, що попередньо замоченна перед варінням квасоля готується швидше, краще збереже свій зовнішній вигляд і форму (не розвалюється і не перетворюється в суцільну кашу), а найголовніше – при замочуванні у звичайній воді в оболонці квасолі руйнуються антінутрієнти (хімічні речовини), через які можуть бути проблеми з травленням.
Розібравшись у важливості замочування червоної і білої квасолі перед приготуванням, розглянемо далі, на скільки потрібно замочувати квасолю перед варінням:
Скільки замочувати квасолю? У середньому квасолю замочують на 6-8 годин, але багато залишають її замочуватись на ніч (зручніше).
На замітку: квасолю можна і замочити на добу, але слід взяти до уваги, що при замочуванні більше 10-12 годин квасоля може забродити, особливо в літній час, коли температура на кухні досить висока (необхідно прибирати в холодильник).
Дізнавшись, скільки перед варінням треба замочувати квасолю, розглянемо кілька найбільш популярних способів її підготовки до варіння, а також, як можна швидко замочити квасолю, якщо забули це зробити заздалегідь.
Як замочити квасолю перед варінням?
- Готуємо каструлю відповідного розміру або глибоку тарілку, при цьому потрібно враховувати, що при замочуванні квасоля збільшується в 2-2,5 рази.
- Квасолю промиваємо холодною водою, використовуючи друшляк і відправляємо в підготовлену ємність.
- Заливаємо квасолю холодною відфільтрованої водою в пропорції: 2 склянки води на 1 склянку квасолі (води можна і трохи більше, головне, щоб вся квасоля з запасом була покрита водою).
- Залишаємо квасолю у воді на 6-8 годин, щоб вона розбухла і просочилася водою. Також можна її залишити замочуватися і на всю ніч.
- Після замочування квасолю перекладають у друшляк і промивають чистою холодною водою.
На замітку: якщо на кухні висока кімнатна температура (наприклад, влітку), квасолю краще залишати замочуватися в холодильнику, щоб вона не почала проростати і не забродила. Під час замочування, по можливості можна 1-2 рази поміняти воду на чисту.
Як можна швидко замочити квасолю?
Більш швидке замочування квасолі передбачає скорочення часу на її замочування до 2х годин, при цьому потрібна додаткова термічна обробка:
- Квасолю промиваємо в холодній воді, кладемо в каструлю і заливаємо водою (на 1 склянку квасолі 3 склянки води).
- На середньому або невеликому вогні доводимо воду в каструлі до кипіння і кип’ятимо квасолю протягом 5 хвилин, після чого знімаємо каструлю з плити і накриваємо кришкою.
- Настоюємо квасолю в гарячій воді 2 години, після чого зливаємо брудну воду, заливаємо свіжу і варимо квасолю, як зазвичай.
У висновку до статті можна відзначити, що знаючи, як і скільки замочувати квасолю перед варінням, надалі Вам буде легше готувати м’яку, смачну і ароматну квасолю для гарніру і різних салатів. Свої відгуки та корисні поради по темі, як обов’язково замочувати квасолю перед варінням і як це зробити правильно, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.