Як і скільки замочувати квасолю перед варінням?

При варінні квасолі, як білої, так і червоної, багатьох цікавить досить просте питання: чи потрібно замочувати квасолю перед варінням? Відповідь – так, це позитивно позначиться на корисні властивості і смакові якості готової страви, тому в даній статті розглянемо, скільки часу і як замочувати квасолю перед приготуванням в домашніх умовах.

Скільки потрібно замочувати квасолю перед варінням?

Не кожен знає, що попередньо замоченна перед варінням квасоля готується швидше, краще збереже свій зовнішній вигляд і форму (не розвалюється і не перетворюється в суцільну кашу), а найголовніше – при замочуванні у звичайній воді в оболонці квасолі руйнуються антінутрієнти (хімічні речовини), через які можуть бути проблеми з травленням.

Розібравшись у важливості замочування червоної і білої квасолі перед приготуванням, розглянемо далі, на скільки потрібно замочувати квасолю перед варінням:

Скільки замочувати квасолю? У середньому квасолю замочують на 6-8 годин, але багато залишають її замочуватись на ніч (зручніше).

На замітку: квасолю можна і замочити на добу, але слід взяти до уваги, що при замочуванні більше 10-12 годин квасоля може забродити, особливо в літній час, коли температура на кухні досить висока (необхідно прибирати в холодильник).

Дізнавшись, скільки перед варінням треба замочувати квасолю, розглянемо кілька найбільш популярних способів її підготовки до варіння, а також, як можна швидко замочити квасолю, якщо забули це зробити заздалегідь.

Як замочити квасолю перед варінням?

  1. Готуємо каструлю відповідного розміру або глибоку тарілку, при цьому потрібно враховувати, що при замочуванні квасоля збільшується в 2-2,5 рази.
  2. Квасолю промиваємо холодною водою, використовуючи друшляк і відправляємо в підготовлену ємність.
  3. Заливаємо квасолю холодною відфільтрованої водою в пропорції: 2 склянки води на 1 склянку квасолі (води можна і трохи більше, головне, щоб вся квасоля з запасом була покрита водою).
  4. Залишаємо квасолю у воді на 6-8 годин, щоб вона розбухла і просочилася водою. Також можна її залишити замочуватися і на всю ніч.
  5. Після замочування квасолю перекладають у друшляк і промивають чистою холодною водою.

На замітку: якщо на кухні висока кімнатна температура (наприклад, влітку), квасолю краще залишати замочуватися в холодильнику, щоб вона не почала проростати і не забродила. Під час замочування, по можливості можна 1-2 рази поміняти воду на чисту.

Як можна швидко замочити квасолю?

Більш швидке замочування квасолі передбачає скорочення часу на її замочування до 2х годин, при цьому потрібна додаткова термічна обробка:

  • Квасолю промиваємо в холодній воді, кладемо в каструлю і заливаємо водою (на 1 склянку квасолі 3 склянки води).
  • На середньому або невеликому вогні доводимо воду в каструлі до кипіння і кип’ятимо квасолю протягом 5 хвилин, після чого знімаємо каструлю з плити і накриваємо кришкою.
  • Настоюємо квасолю в гарячій воді 2 години, після чого зливаємо брудну воду, заливаємо свіжу і варимо квасолю, як зазвичай.

У висновку до статті можна відзначити, що знаючи, як і скільки замочувати квасолю перед варінням, надалі Вам буде легше готувати м’яку, смачну і ароматну квасолю для гарніру і різних салатів. Свої відгуки та корисні поради по темі, як обов’язково замочувати квасолю перед варінням і як це зробити правильно, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь