На жаль, зараз ми не так часто можемо зустріти пастернак на прилавках магазинів або ж на городніх ділянках. Мало хто знає, що до появи картоплі це був один з найпопулярніших продуктів в Європі. Ще його називали білою морквою (за свою зовнішню схожість з цим овочем) і білим коренем. З пастернаку готували перші і другі страви, навіть варення і вино. Своєю особливою популярністю він зобов’язаний багатому набору корисних речовин, що входять до складу. Через своїх тонізуючих властивостей вживати його радять при авітамінозі, загальному поганому самопочутті або ж після важких захворювань. Білий корінь може налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, вивести зайву рідину з організму. На цьому його лікувальні властивості не закінчуються. Давайте дізнаємося, як зберегти корінь пастернаку на зиму, щоб протягом усього року отримувати користь від цього диво-кореня.
Як правильно зберігати пастернак в домашніх умовах?
Існує кілька способів уберегти білу морквину на довгий час. Кожен може вибрати варіант, який зручний в його обставинах. Отже, пастернак можна зберігати:
- В землі;
- В погребі;
- У підвалі;
- На балконі;
- У морозильній камері;
- У висушеному вигляді.
Якщо ви власник городньої ділянки, ви можете зберегти пастернак на зиму не витрачаючи багато сил і часу. При такому способі економиться місце в квартирі або будинку. Просто не викопуйте корінь з грядки. Зріжте листя пастернаку і розпушити грунт навколо, привалюючи її до стебла на 5 – 6 см. він відмінно перенесе зиму в грунті. Якщо ж клімат вашого регіону не відрізняється помірністю, накрийте зверху овоч соломою. Так Збережіть урожай до весни.
Важлива інформація. Викопати корінь з грунту потрібно до того, як почне рости бадилля (якщо вона вище 10см, то ви запізнилися). Якщо залишити його в землі на більший час, то вміст корисних речовин різко скоротиться, так як вони підуть на формування насіння.
Якщо ж Ви купили пастернак в магазині, чи немає можливості залишити урожай на городі, то один з кращих способів зберігання пастернаку взимку — використовувати льох. Також для цих цілей підійде підвал і балкон. Метод зберігання один і той же.
- Переберіть наявні овочі. Недостиглий пастернак або має дефекти (наприклад, тріщини, плями, неоднорідний білий колір) довго зберігається не буде.
- Приготуйте ящики з мокрим піском.
- Прикопайте коріння на відстані один від одного, щоб верхня частина овоча виглядала з піску на 1-2 см.
Важливо. Завжди підтримуйте пісок у вологому стані, щоб пастернак не втратив свою свіжість.
Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні місцем для розміщення ящиків, можна використовувати полку, заслану газетами. Важлива умова – бульби не повинні стикатися одна з одною. Слідкуйте за тим, щоб температура повітря в погребі, підвалі або балконі не перевищувала трьох градусів тепла.
Ще одним місцем зберігання білої морквини в домашніх умовах може стати морозильна камера. Розглянемо поетапно, як заморозити пастернак на зиму правильно. Таким способом пастернак можна зберігати до року.
- Добре вимийте овочі і ретельно очистіть, позбавляючи від різних дефектів.
- Натріть на тертці або наріжте шматочками. Розмір і форма повинні бути зручні для подальшого використання після розморожування.
- Розфасуйте по пакетам (випускаючи повітря) або пластиковим ємностям. Розмір однієї порції повинен дорівнювати кількості, необхідній для приготування однієї страви.
Корисна порада господині. Перед заморожуванням помістіть в пакет стікер, на якому вкажіть назву продукту і кінцевий термін реалізації. Такий спосіб позбавить від плутанини в морозилці і допоможе вжити пастернак вчасно.
Популярністю користується сушка білого кореня. Виходять хороші заготовки для майбутніх супів і підлив. Відмінно, якщо у вашому арсеналі є спеціалізована сушарка для овочів і фруктів. Якщо немає, то використовуйте звичайну духовку. Щоб зробити сушку з пастернаку необхідно:
- Ретельно помити і очистити від шкірки;
- Нарізати кубиками, кільцями або соломкою;
- Розкласти на білому папері для просушування;
- Перемістити в духовку або спеціальну сушарку;
- Коли пастернак висохне, дістаньте і дайте охолонути;
- Перемістити в скляну банку;
- Герметично закрити кришкою, щоб уберегти від комах.
Можна просто розкласти пастернак на аркуші в сухому і теплому місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені. У процесі сушіння періодично перевертайте шматочки. Коли вся волога випарується і вони стануть пружними, можна прибирати для довгострокового зберігання. При дотриманні температурного режиму (до 20 градусів) сухий пастернак можна вживати протягом року.
У цій статті ми постаралися зібрати всі секрети того, як зберігати пастернак. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам і вашій родині насолоджуватися цим лікувальним подарунком природи протягом усього року.