Як зберігати горох (колотий) в домашніх умовах?

як зберігати горох колотий

Горох до нас проробив довгий шлях в кілька століть з далекої Індії та Афганістану. В Київській Русі його прозвали м’ясом для бідних. Цією назвою він був зобов’язаний порівняно невеликої вартості і здатності швидко заповнювати сили. Через століття люди дізналися, що така особливість обумовлена великим вмістом білка. Крім цього, до його складу входять необхідні для нашого організму амінокислоти і цілий букет вітамінів. Серед них незамінний вітамін А, С, Е, вітаміни групи В, а також багато інших корисних макро – і мікроелементів, що забезпечують правильне функціонування всіх систем організму людини. Щоб отримати всю користь з цього продукту, необхідно дізнатися, як зберігати горох в домашніх умовах.

Скільки можна зберігати горох в домашніх умовах?

Перше питання, в якому потрібно розібратися — який термін зберігання сухого гороху. В цьому відношенні він дуже вигідний, так як в сухому вигляді може зберігатися кілька років. При цьому не варто забувати про дотримання правил зберігання, про які піде мова нижче. Багато господинь вважають за краще закуповувати горох невеликими партіями і поповнювати запас у міру необхідності. Так не доведеться викидати велику кількість продукту при порушенні правил зберігання.

Як правильно зберігати колотий горох вдома?

Тепер розглянемо поради, які допоможуть без проблем зберегти горох в домашніх умовах. Навіть якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій, періодично переглядайте ваші запаси на наявність комах, цвілі або специфічних запахів. Якщо помітили, що щось з перерахованого вище з’явилося, то не використовуйте горох для приготування їжі. В такому випадку є ймовірність проникнення бактерій не тільки на поверхню зерен, але і всередину.

Що впливає на збереження гороху і тривалість його зберігання:

  • Вологість при зберіганні гороху є важливим фактором. Він обов’язково повинен знаходитися в темному і сухому місці, з доступом свіжого повітря. Підійдуть закриті полиці і шафи. Не використовуйте полки, що знаходяться в безпосередній близькості з газовою плитою. Тепло, яке виходить від конфорок, підвищить вологість повітря і збільшить ризик запліснявіння гороху.
  • Для зберігання зерен підійде практично будь-яка ємність. Це може бути скляна банка або пластиковий судочок. Головна умова-наявність герметичної кришки. Ідеальним варіантом вважається тара з кришкою з системою вакуумного присмоктування.
  • Зберігати продукт можна тільки в сухому вигляді. Якщо вже замочили горох на якийсь час, необхідно повністю використовувати. Не намагайтеся його просушити. Вогкість, що проникла всередину зерен, не вивітриться, але призведе до запліснявіння продукту.
  • При покупці гороху в магазині краще пересипати його з упаковки виробника в ємність з кришкою. Перегляньте продукт. Не повинно бути зерен склеєних між собою, весь горох повинен бути розсипчастим. Якщо це не так, то умови зберігання вже були порушені.

Корисна порада. Щоб продовжити термін зберігання колотого гороху, необхідно зробити маленький мішечок з тканини і наповнити його сіллю. Мішечок з його вмістом потрібно помістити в ємність, де зберігається продукт.

Зберігання вареного гороху

Цікава особливість гороху в тому, що при термічній обробці кількість корисних властивостей не зменшується. Тому, щоб отримати всю користь від цього продукту, кожній господині необхідно знати, як зберегти варений горох будинку.

Щоб уникнути проблем з шлунково-кишкового тракту будь-які страви, приготовані з цих зерен, необхідно після охолодження відразу ж ставити в холодильник. В іншому випадку протягом декількох годин вони прийдуть в непридатність.

Найчастіше з цього продукту готують кашу і суп. Горохова каша може зберігається в холодильнику протягом двох діб. Суп можна зберігати на один день більше. Продукти з вичерпаним терміном зберігання краще вилити.

Господині на замітку. Перед приготуванням необхідну кількість гороху необхідно замочити у воді або запарити окропом. Кількість води повинна перевищувати в кілька разів, враховуючи, що горох збільшиться в розмірі. Це зменшить час приготування. Час знаходження зерен у воді не повинно перевищувати 12 годин, щоб не почався процес бродіння.

Радуйте свою сім’ю різноманітними стравами з гороху і отримуйте максимальну користь!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь