Скільки і як зберігати грудне молоко після зціджування?

зберігання грудного молока

Сучасні матусі рідко коли сидять на місці і весь свій час проводять з дитиною. І не дивно, адже кожній жінці хоче реалізувати себе незалежно від того, є у неї малюки або ж ні. А тому створити власні запаси молока – хороше рішення, адже не завжди можна підгадати час повернення додому, якраз до моменту годування. Як же зберігати грудне молоко після зціджування і що потрібно пам’ятати?

Як довго за часом можна зберігати продукт?

Термін зберігання грудного молока залежить безпосередньо від того, де воно буде знаходитися. Наприклад, в житловому приміщенні термін придатності становить близько трьох-чотирьох годин. Використовуючи інші види зберігання або заморожують камери, його можна істотно збільшити.

Скільки зберігається молоко при кімнатній температурі – питання, яке турбує багатьох. У досить прохолодних місцях, наприклад, на балконі в зимову погоду – термін зберігання підвищується до 7-8 годин.

Важливо! На час зберігання також впливає і те, як саме було видобуто молоко. Вкрай важливо ретельно промити не тільки руки, але і пляшку, в якій воно буде зберігатися. Це допоможе рідини залишатися свіжою досить довгий час і уникнути різних мікробів.

Щоб збільшити час зберігання, рекомендується заморозити грудне молоко. У самому холодильнику воно зможе простояти близько 4-6 днів. Якщо ж його розморозити-то використовувати продукт потрібно буде протягом доби, а повторне заморожування протипоказано.

Також слід взяти до уваги ту техніку, яка використовується:

  • Холодильник, що має вбудовану камеру охолодження – не більше двох тижнів;
  • Холодильник з окремою камерою заморозки – 4-7 місяців;
  • Самостійна камера заморозки – 7-12 місяців.

Час зберігання також залежить від обраного місця. Мами задаються питанням, скільки можна зберігати грудне молоко в холодильнику після зціджування. Підвищити цю позначку можна, якщо відшукати правильну точку зберігання для такого унікального в своєму роді продукту. Рекомендується ставити пляшечку ближче до джерела холоду, мінімально заглядаючи в місце охолодження. Пам’ятайте, що кожні відкриті дверцята –потенційний ризик, що продукт прийде в непридатність або розморозиться.

Як зберігати грудне молоко після зціджування в домашніх умовах?

Як зберігати грудне молоко

Тимчасові відлучки – невід’ємна частина життя сучасної мами. Навіть якщо дитина залишається з кимось із домочадців, не варто мчати додому за першим покликом або змушувати малюка пробувати не дуже-то корисні суміші. Для цього достатньо своєчасно подбати про графік годування і вибудувати забір молока, запам’ятовуючи парочку правил, що збережуть мамі спокій, а малюкові – здорову їжу

У чому зберігати зціджене грудне молоко?

Упаковка безпосередньо впливає на те, скільки зможе її наповнення бути придатним для вживання в їжу. Відмінно підійде скляна тара, але пам’ятайте, що вона допустима тільки для легкого охолодження, адже при великому мінусі може тріснути. У магазині можна придбати невеликі пластикові непрозорі пляшечки. Вони розраховані на багаторазове заморожування. Можна доглянути собі пакети, що комплектуються разом з пристроєм для відсмоктування. Вони безпечні для дитини, а тому сміливо використовуйте їх в побуті.

Важливо! Ні в якому разі не користуйтеся баночками або пляшечками з-під води, або інших рідин, адже це – одноразовий посуд, що при тривалому зберіганні виділяє токсичні речовини.

Як правильно заморожувати?

Слід наклеїти робочі стікери на пляшку, підписуючи день і час забору рідини. Якщо виникає питання, як зберігати зціджене грудне молоко в пляшечці – пам’ятайте, що при заморожуванні кількість рідини збільшується, а тому не потрібно заповнювати її доверху, залиште трохи вільного місця.

Також заморожуванню не слід піддавати великі дози, досить тих, що дитина випиває за один сеанс годування. Наповнивши пляшечку, просто залиште її в глибині морозильника і найближчі кілька годин не відкривайте її дверцята.

Чи можна додавати до того, що вже зберігається в холодильнику?

Це допустимо робити тільки в тому випадку, якщо зціджене молоко і те, що потрібно додати, були зібрані в один день і через невеликий проміжок часу. Слід перед цим ретельно охолодити нову порцію, перш ніж додавати її в заморожені пляшечки. Для цього можна використовувати лід, холодну воду або ж просто залишити її в холодильнику на пару годин.

Важливо! Тепле молоко не можна відразу додавати в холодне, адже це призведе до його розморожування і так воно швидше зіпсується і втратить свої поживні властивості.

Як розморозити грудне молоко з морозилки?

Якщо дитина захотіла їсти, слід правильно розморозити ті запаси, що є у нас в холодильнику. Проробляти дані маніпуляції слід поступово, оскільки в іншому випадку є ризик просто зіпсувати рідину. Якщо пляшка зберігалася в морозилці – залиште її на пару годин на одній з полиць холодильника, а після цього слід дати йому відстоятися в кімнаті. Якщо температура молока все ще залишається низькою – опустіть пляшечку в ємність з гарячою водою або ж задумайтеся про придбання спеціального пристрою, що значно спростить життя.

Важливо! Якщо при розморожуванні рідина змінила свій колір, а також придбала характерний запах з кислинкою – можете сміливо виливати його, таке не можна давати дитині.

Кілька корисних порад щодо зберігання зцідженого грудного молока

Якщо молода мама вперше зіткнулася з необхідністю зберігати своє молоко, варто запам’ятати кілька простих правил:

  1. Завжди дбайте про чистоту свого тіла і рук, адже якщо в процесі зціджування в пляшечку потрапить щось зайве-воно буде непридатне для їжі;
  2. Ніколи не струшуйте пляшку з молоком, просто кілька хвилин покатайте її в долонях;
  3. Якщо в холодильнику або морозилці багато запасів-слід періодично проводити їх ревізію, щоб переконатися, що там немає зіпсованого продукту;
  4. Зберігати найкраще в маленьких пакетах, що продаються в аптеці, адже вони розраховані на одну порцію і не доведеться виливати недопите дитиною з великої тари;
  5. Важливо, щоб пляшки не торкалися особливо холодних місць в морозилці або холодильнику, що призведе до руйнування молочної структури;
  6. Ніколи не займайтеся розморожуванням на відкритому вогні або ж за допомогою мікрохвильовки;
  7. Найкраще розморожувати за допомогою водної лазні або підігрівального пристрою, адже так не залишиться “холодних зон” в пляшечці або пакеті;
  8. Встановіть, яке молоко більше подобається дитині-злегка прохолодне (38 градусів) або тепле (вище сорока), щоб не доводилося перегрівати його;
  9. Якщо трапилася якась технічна поломка, і в будинку пропала електрика-не слід часто відвідувати морозилку або холодильник, адже, так є ризик зіпсувати всі запаси;
  10. Якщо молоко встигло злегка підтанути за час розморожування техніки – слід уважно оглянути його, адже заморозити можна повторно тільки те, де ще є Крижана консистенція, інше доведеться вилити.

А як багато ви знаєте про зберігання грудного молока і про те, як найкраще зберегти такий цінний продукт? Поділіться з нами своїми способами в коментарях!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь