Рецепти страв з курагою
Курага — це сухофрукти, які готуються зі свіжих абрикосів. Великі сорти абрикосів перед сушінням обробляють і з них виймають кісточки. Дрібні сорти абрикосів у висушеному вигляді називаються урюк. З таких абрикосів кісточки не видаляють. Як правило, урюк містить більше поживних речовин, ніж курага, висушена без кісточок. Пояснюється це тим, що урюк навіть у вигляді сухофруктів залишається цільним плодом.
Як правило, курага висушується на сонці протягом максимум восьми днів. Щоб отримати один кілограм кураги потрібно близько чотирьох кілограмів свіжих абрикосів. Курага, висушена на сонці в так званих природних умовах, має більш темний колір. Курага ніжно-оранжевого кольору напевно засушувалася в промислових умовах з використанням ряду консервантів. Більшість кураги, що продається в магазинах і на ринках, заготовлюється за допомогою консервантів і діоксиду сірки. Це надає їй чудовий яскраво-помаранчевий відтінок.
На території України в більшості випадків продається курага, що завозиться з Туреччини. Властивості кураги можна охарактеризувати як дуже і дуже корисні. У куразі міститься величезна кількість мікроелементів і вітамінів. Курага сприяє підвищенню гемоглобіну в крові, а також курага відмінно зміцнює серцево-судинну систему. У куразі багато органічних кислот, калію, заліза, кальцію, каротину, фосфору, вітаміну В5. Імунітет людини багато в чому визначається споживанням вітаміну В5.
Що приготувати з курагою
Курага відмінно підходить для приготування компотів, різних десертів, в якості начинок для пирогів і булочок. Курагу можна їсти і в сушеному вигляді, попередньо замочивши її на деякий час у воді. Дуже корисна курага для дітей. У дитячому харчуванні курагу можна додавати в молочні каші.