Рецепти приготування кави
Кава – підбадьорливий і ароматний напій, який ніколи не втратить своєї популярності. А проводиться він з попередньо обсмажених зерняток кавового дерева. Стародавні легенди свідчать, що найпершим даний напій відкрив в 850 році Ефіопський пастух на ім’я Калді. Спостерігаючи за своїми козами, він помітив, що як тільки ці тварини поласують листочками і плодами кавового дерева, вони стають досить збудженими. Спантеличений пастух повідав про це настоятелю монастиря, і той вирішив випробувати дію зерен кави на собі. Результат не змусив себе довго чекати, і в підсумку настоятель вирішив поїти кавовим відваром ченців, щоб вони не засипали під час нічних чувань. А ще через деякий час вони навчилися обсмажувати зерна кави і подрібнювати їх.
Варто відзначити, що кавове дерево аж до чотирнадцятого століття росло лише в Ефіопії. Тільки після даного тимчасового рубежу воно з’явилося і на Аравійському півострові, а вже звідти цінну рослину потайки вивезли в Південну Індію. А найперший спеціалізований магазин, в якому продавали каву, з’явився в п’ятнадцятому столітті в Константинополі.
Як приготувати каву
Одним з найважливіших етапів для отримання кави належної якості прийнято вважати обсмажування: зелені зернятка при обсмажуванні поступово коричнивіють, а їх розміри дещо збільшуються. Відповідно до технології обсмажування прийнято виділяти чотири різновиди кави: скандинавську (з найлегшим ступенем обсмажування), Віденську (із середнім ступенем обсмажування), французьку (більш темна обсмажування) і італійську (найбільш інтенсивна ступінь обсмажування).
Існує безліч варіантів приготування кави: мокачіно, гляссе, кава по-турецьки, маккьято, еспрессо і т.д. крім того, в сучасній кулінарії кави досить активно використовується для приготування різних десертів і випічки. Приємні кавові нотки нерідко можна знайти в морозиві, коктейлях, пуншах і мусах, а також в солодких соусах і кремах.
У помірних дозах кава приносить величезну користь організму – однієї-двох чашок в день буде цілком достатньо. Одна-єдина порція цього напою, що бадьорить насичує організм однієї п’ятої від добової норми вкрай важливого для здоров’я судин вітаміну P, крім того, кава відмінно допомагає при запорах і мігрені, сприяє запобіганню карієсу, активізує роботу кишечника і помітно покращує настрій. А ще, згідно з деякими дослідженнями, систематичне вживання кави допомагає знизити ризик розвитку раку грудей і цирозу печінки.