Нестача йоду в організмі – актуальна проблема для більшості жінок і чоловіків, тому в сьогоднішньому огляді розглянемо продукти з високим вмістом йоду, за допомогою яких кожен зможе збалансувати своє харчування і збільшити кількість йоду в щоденному раціоні харчування.
У яких продуктах міститься йод у великій кількості?
Лідерами серед продуктів з високим вмістом йоду є різні морепродукти і морська риба, а також деякі овочі і фрукти, і класична морська сіль. Розглянемо докладніше, в яких продуктах великий вміст йоду:
- Йодована сіль. Вміст йоду = 3000-4000 мкг (на 100 г продукту). Йодована сіль є безумовним лідером серед продуктів з найвищим вмістом йоду. Досить замінити звичайну сіль на кухні на йодовану і більше не буде потрібно переживати про нестачу йоду в організмі (головне не зловживати).
- Печінка тріски. Вміст йоду = 370 мкг (на 100 г продукту). Печінка тріски багата не тільки різними вітамінами і корисними жирами, але і таким мікроелементом, як йод, тому її також корисно періодично включати в свій раціон харчування. Детальніше про її користь читаємо в статті: користь печінки тріски.
- Журавлина. Вміст йоду = 350 мкг (на 100 г продукту). Наситити свій організм йодом і іншими корисними мікроелементами можна за допомогою такої корисної ягоди, як журавлина, при цьому можна вживати не тільки свіжі ягоди, але і сушені або пити журавлинний морс. Рекомендуємо почитати: чим корисна журавлина.
- Морська капуста. Вміст йоду = 300 мкг (на 100 г продукту). Морська капуста є одним з найпопулярніших і корисних морепродуктів, з дуже високим вмістом йоду. Її можна вживати, як готовий продукт, так і у вигляді додаткового інгредієнта в улюблені страви. Стаття по темі: чим корисна морська капуста.
- Сушені білі гриби. Вміст йоду = до 300 мкг ( на 100 г продукту). На основі висушених білих грибів можна варити смачні грибні супи, але варто не забувати, що кількість йоду в грибах скоротиться після їх термічної обробки.
- Червона ікра. Вміст йоду = 290 мкг (на 100 г продукту). Улюблений усіма делікатес також багатий йодом і вирішивши побалувати себе червоною ікрою, ви також наситите організм йодом. Читаємо докладніше про червону ікру в огляді: користь червоної ікри.
- Кальмар. Вміст йоду = 200 мкг (на 100 г продукту). Як і в інших дарах моря, в кальмарах міститься не мало йоду, тому цих молюсків люблять вживати спортсмени (крім йоду в кальмарах високий відсоток білка).
- Тріска. Вміст йоду = 110 мкг (на 100 г продукту). Як і в печінці тріски, в м’ясі самої риби також підвищений вміст йоду, тому сміливо вживайте цю морську рибку, яка до того ж дуже смачна.
- Креветка. Вміст йоду = 110 мкг (на 100 г продукту). Любителям креветок також буде корисно дізнатися, що в них досить високий вміст йоду у відсотках. Читаємо також: Чим корисні креветки.
- Фейхоа. Вміст йоду = 70 мкг (на 100 г продукту). Цей незвичайний і не дуже популярний фрукт здатний швидко заповнити нестачу йоду в організмі, тому так часто його використовують в різних мультифруктових соках. Стаття по темі: користь фейхоа.
- Морська риба (лосось, сьомга, камбала, окунь морський, горбуша, скумбрія, тунець, оселедець). Вміст йоду = 45-60 мкг (на 100 г продукту). На рівні з іншими морепродуктами, морська риба рекомендується багатьма дієтологами, як обов’язковий інгредієнт в повсякденному харчуванні, адже крім йоду в них міститься безліч інших незамінних мікроелементів, вітамінів і жирів.
- Індичка (філе). Вміст йоду = 37 мкг (на 100 г продукту). Звичайна індича грудка (філе індички) може також «похвалитися» високим вміст йоду, тому так часто її використовують у багатьох стравах, в харчуванні дорослих і дітей. Вас зацікавить стаття по темі: чим корисно м’ясо індички.
- Куряче яйце (жовток). Вміст йоду = 33 мкг (на 100 г продукту). Звичайні курячі яйця також можуть стати хорошим джерелом йоду для нашого організму.
- Хурма. Вміст йоду = 30 мкг (на 100 г продукту). В кінці осені-початку зими рекомендується вживати хурму, як джерело різних вітамінів, в тому числі і йоду. Стаття по темі: корисні властивості хурми.
- Чорнослив. Вміст йоду = 13 мкг (на 100 г продукту). Один з найбільш корисних сухофруктів, багатих на різні мікроелементи, в тому числі і на йод. Стаття по темі: користь чорносливу для організму.
Важливо: при складанні свого раціону харчування на день також варто враховувати, що при термічній обробці багато продуктів втрачають масу своїх корисних властивостей, зокрема істотно скорочується процентний вміст йоду.
Добова норма йоду для організму людини
При складанні щоденного меню для себе і своєї сім’ї необхідно враховувати рекомендації Міністерства охорони здоров’я, зокрема і за нормою вживання йоду:
- Норма споживання йоду для дорослої людини і дітей старше 12 років становить 150 мкг.
- Добова норма йоду для вагітних жінок і годуючих мам становить 250 мкг.
- Норма споживання йоду в день для дітей у віці до 6 років становить 90 мкг.
- Норма споживання йоду на добу для дітей у віці 6-12 років становить 120 мкг.
На замітку: нестача йоду в організмі може привести до таких негативних наслідків, як проблема з щитовидною залозою, зайва вага, виникнення депресій і поганого настрою, а також негативно позначитися на роботі головного мозку.
Не менш небезпечний і надлишок йоду в організмі, який може привести до втрати ваги, надмірної дратівливості, підвищення потовиділення, підвищеної слабкості всього організму.
На закінчення до цього огляду можна зробити висновок, що не варто нехтувати правильним харчуванням, важливо стежити не тільки за вмістом йоду в вживаних продуктах, але і за іншими мікроелементами і вітамінами, недолік або надлишок яких може привести до поганого самопочуття і різних хвороб. Свої корисні поради, відгуки та приклади списків продуктів з великим вмістом йоду (йодовмісні продукти), залишаємо в коментарях до цього огляду і ділимося ним в соціальних мережах, якщо він був вам корисний.