Черешня – не просто ідеальне літнє частування, у неї ще й багата історія. Можливо, ці факти додадуть нових вражень від поїдання чергової миски черешні.
- Люди вперше спробували черешню більше 10 тисяч років тому! А сучасні біологи впевнені, що саме вишня пішла від черешні, а не навпаки.
- Одна з народних назв черешні – «пташина вишня». Справа в тому, що цією ягодою занадто люблять ласувати птиці, особливо горобці.
- Черешневі дерева дуже високі і часто досягають десяти метрів. У природі навіть зустрічаються по-справжньому гігантські черешневі дерева висотою 25-30 метрів!
- Люди вивели спеціальний карликовий сорт черешні, щоб її було зручніше збирати і плоди не діставалися тільки птахам.
- Раніше смолу черешневого дерева використовували в якості жуйки.
- Ягоди черешні містять приблизно 12% цукру. Чим темнішою стає черешня, тим вона солодша. У природі практично неможливо знайти стиглу, але кислу черешню – це дуже солодка ягода!
- З черешні виготовляють харчовий барвник. Як ви думаєте, якого кольору? Ні, не червоного. Зеленого!
- У черешні містяться вітаміни групи В, багато заліза, фосфору і кальцію. А з кісточок черешні добувають цінну ефірну олію.
- Щоб отримати максимум користі від цієї ягоди, її потрібно їсти в свіжому вигляді. Хоча з черешні виходять відмінні компоти, джеми і вина.
- У 100 грамах черешні міститься 50 кКал, 1,1 грама білків, 0,4 грама жирів і 11,5 грама вуглеводів. Так як ця ягода дуже солодка, вона добре насичує. Рекомендуємо спробувати черешню тим, хто знаходиться на дієті!
- Крім червоної черешні, існує також жовтий і рожевий сорт. Жовта черешня дуже водяниста і смак у неї не такий насичений, за текстурою вона більше нагадує виноград. Рожева черешня – самий кислий сорт з цього виду. У ній, до речі, міститься велика кількість вітаміну С.
- Черешневий цвіт приваблює бджіл і дає багато меду. З одного гектара черешневих дерев бджоли збирають приблизно 35 кг пилку.