11 цікавих фактів про білі гриби

Вітаю всіх ! Переконаний, що вам буде цікаво прочитати деякі факти про білі гриби. Адже, всі їх збирають, але не кожен знає про те, що:

  1. Життя білого гриба, не дуже велике: всього 11 – 12 днів. Тут все залежить від погоди, звичайно. Але вже на 9-10 день, він виглядає, як древній дідок на пенсії. Ні, харизма його нікуди не поділася (про пенсію не знаю). Зате, “внутрішній зміст” явно не на висоті – в’ялий, часто пліснявіють і повний личинок.
  2. Грибники багато сперечаються про те, яка погода краще підходить для білих грибів? Тут немає однозначної відповіді, адже дуже багато залежить від регіону. Але, в кінці 20 ст. вченими Німеччини і Швейцарії були проведені багаторічні дослідження, які показали, що:

Білий гриб добре росте в періоди, коли температура повітря тримається в літні місяці 15-18 градусів тепла, а у вересні 8-10. Найкраща температура грунту – від 15,3 до 16,3 градусів тепла, вологість грунту-від 40 до 58 відсотків.

  1. Щойно зрізаний білий гриб має калорійність 34 ккал на 100 г маси, 1,7 г жирів, 1 г вуглеводів і 3,5 г білка. У сушеного білого гриба калорійність 286 ккал на 100 г, в ньому високий вміст білків і він дуже поживний.
  2. Білі гриби, будучи засушеними, зберігають свій колір і набувають міцний аромат. Саме міцний! Адже запах цих сушених грибів, дуже важко сплутати з чим-небудь ще. 87 з 100 людей завжди розрізняють ці запахи (навіть незважаючи на нежить).
  3. Щодо поживності. Буде зовсім не зайвим, привести деякі порівняння: білі сушені гриби за своєю поживністю значно перевершують ковбасу і варені яйця. У сушених грибів засвоюваних білків в 2 рази більше, ніж в яловичині, і в 3 рази більше, ніж в рибі.
  4. Як використовують білі гриби, крім сушки на зиму? Начебто дивне питання, однак… Їх смажать і варять свіжим в супах, юшках і борщах, тушкують в печеню, печуть з ним пироги, роблять грибну ікру. Деякі, навіть примудряються їх засолити або замаринувати. Для мене це святотатство, але що є, то є…
  5. Своєрідним датчиком на присутність білого гриба є червоні мухомори. Якщо вони з’явилися і ростуть рясно, то і білі гриби також з’являться (якщо не з’явилися вже) то дуже скоро.
  6. Якщо то тут, то там з трави визирають валуї і чорнушки, то, значить, білий гриб, або росте десь поруч, або може (але не завжди) вирости.
  7. Білі гриби прискорюють вироблення шлункового соку, покращують апетит завдяки специфічному смаку, вмісту екстрактів і амінокислот. Але, за вмістом поживних речовин, білий гриб не завжди помітно відрізняється від інших грибів, а деякі види перевершують його за вмістом білків (підосичники) або калію і фосфору (сморчок, лисичка).
  8. Харчова цінність цього гриба пояснюється здатністю стимулювати секрецію травних соків. В результаті досліджень було встановлено. що білі гриби є найкращими стимуляторами травлення, що перевершують навіть м’ясний бульйон на кісточці.

Проводилися дослідження сокогонних властивостей різних грибів (білого, маслюка, сироїжки, підосичники, підберезники, опенька та ін), які показали, що саме білий гриб є найкращим стимулятором травлення, що перевершує навіть м’ясний бульйон.

  1. Лецитин, що входить до складу білих грибів, перешкоджає відкладенням холестерину на стінках судин, що робить його корисним при атеросклерозі і недокрів’ї. А амінокислота, ерготіонеїн підтримує процеси оновлення клітин і тому особливо корисна для печінки, кісткового мозку та очей.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Залишити відповідь