Суп (від фр. soupe) – різновид рідких страв. Незважаючи на французьке походження слова, суп складно віднести до певної кухні світу.
Суп з’явився ще до нашої ери на Сході. В цілому, поширення страви пов’язано з появою посуду, в якій стало можливим готувати суп. Завдяки появі порцеляни, фаянсу і столових приладів суп став частиною раціону на півдні Європи в XV—XVI століттях. Широке поширення блюдо отримало лише до XVII-XVIII століття.
Головна характерна особливість супу полягає в тому, що страва наполовину складається з рідини. Друга основна риса – приготування за допомогою методу варіння (в основному, у воді). Третя характерна особливість – це єдиний смак страви, який створюється в ході комбінації певних продуктів. Причому, мова йде не просто про разом зварені продукти, а про цілісне блюдо, що створює загальну композицію, неповторний смак і аромат.
Цікаво, що в Київські Русі рідкі страви, що по суті є супами, до правління Петра I називали виключно юшками. З поширенням європейської культури слово “суп” поступово увійшло в ужиток і стало використовуватися не тільки для “заморських” перших страв, але і для місцевих.
Як приготувати суп
В даний час налічується не менше 150 видів супів. Вони класифікуються за різними підставами.
По температурі подачі супи ділять на гарячі (наприклад, борщ, капусняк і т.д.) і холодні (наприклад, окрошка, борщ). Є супи, які відносяться до обох груп, оскільки їх можна подавати як гарячими, так і холодними.
Далі супи класифікуються за основою, на якій варяться (наприклад, на квасі, молоці, розсолі і т.д.).
Наступною найважливішою характеристикою для підрозділу супу на види є основний компонент. Виділити його не завжди легко. Орієнтиром тут повинен служити основний смак. Так, можна виділити м’ясні супи, рибні супи, круп’яні супи, грибні супи і т. д.
За технологією приготування супи бувають прозорими (бульйон, вуха і т.д.), заправними (солянка, розсольник), загущеними, супами-пюре (гаспачо), обжарочнимі (шурпа), солодкими (фруктові), а також комбінованими.
Суп вважається першою стравою і подається в обід. До деяких супів “покладається” заправка – наприклад, наваристі щі і борщ не обходяться без сметани. Також до супу можуть подаватися грінки, зелень, лаваш, пироги, кулеб’яки і т. д.
20 хв2
Холодний борщ по-литовськи досить популярний не тільки в Литві, і є різні варіанти зі зміною його інгредієнтів. Незмінними для такого борщу залишаються варений буряк і заливка овочевої нарізки.
1 год 10 хв3
Національні кухні світу мають багато рецептів холодних супів: окрошки, таратори, борщики, ботвіньї, холодники та інші. Варіантом легкого і освіжаючого супу для літнього столу може бути у вас холодний.
1 год 20 хв5
Литовський холодний борщ традиційно готується на жирному кефірі, але не всім кефір подобається. У цьому рецепті готуємо цей суп на сметані і воді. Наповнюючі інгредієнти залишаються такими ж,.
10 хв4
Класика холодного литовського борщу, або “шалтиборщая”, передбачає основою супу кефір, відварений, запечений або маринований буряк і додавання свіжого огірка, яєць і зелені.
50 хв8
Грибні супи ідеально підходять для пісного меню. Вони смачні і ароматні, цього цілком достатньо, щоб забезпечити сім’ї повноцінний обід. Доповнивши тарілочку першого парочкою
40 хв6287
Наш шлунок постійно страждає від неправильного харчування. Швидкі перекушування всухом’ятку викликають здуття, гастрити і нетравлення. Тому так важливо якомога частіше балувати
1 год 25 хв4231
Ароматний наваристий суп на основі курячого бульйону, і в той же час легкий. У ньому велика кількість овочів, куряче м’ясо, запашні спеції – ідеальне перша страва для обідньої...
60 хв4160
Картопля, додана в такий суп-пюре, забезпечує йому густу консистенцію і велику поживність. Також кладемо селеру для аромату і вершковий сир для ніжного смаку. Якщо ви не любите страви...
55 хв4172
Додайте до брокколі трохи печериць – і суп-пюре проявить вже зовсім інший смак. Щоб посилити грибну нотку, печериці попередньо обсмажуємо. Подавайте суп з пшеничними сухариками і зеленню –.
55 хв3170
Дуже корисний суп – просто джерело цінних речовин для організму. Готувати можна в будь-який час року: заморожені овочі ідеально підходять для такого супу. За рахунок обсмаженого у вершковому.
55 хв2144
Простий рецепт овочевого супу всього з трьох інгредієнтів – брокколі, кабачки і ріпчастої цибулі. Для ситості і смакових відтінків також додамо кедрові горішки, оливкову олію та італійські трави.
1 год 10 хв4141
Сир дуже добре гармонує з брокколі. У цьому рецепті додамо сир і в суп, і подамо до супу окремо трохи сирного соусу в якості прикраси – він добре...
1 год 5 хв2115
Брокколі – ідеальний продукт для дієтичного харчування. При своїй низькій калорійності вона містить величезну кількість вітамінів, мінералів, цінної клітковини. Пропонуємо приготувати
1 год 30 хв4133
Ситний і поживний суп-пюре: до відвареної брокколі додаємо курку, сир і бульйон. “Пов’язуємо” інгредієнти ніжними вершками і пробиваємо блендером. Нічого складного –
60 хв2140
Цікавий варіант страви для любителів кремових супів. Крім брокколі і цвітної капусти кладемо також фенхель – його характерний смак і аромат тільки прикрасить капустяний суп.
35 хв4119
Тануча в роті текстура, густа консистенція, ніжний смак і пікантний аромат – таким виходить цей суп. Для густоти додамо трохи картоплі, для м’якості смаку – вершки. А щоб...
1 год 15 хв6151
Смачний і корисний гарбузовий крем-суп можна приготувати з додаванням селери. Порадуйте себе і близьких цікавим вітамінним обідом. Можна подавати з хлібом або сухариками.
1 год 40 хв6142
Щоб надати гарбузовому супу-пюре яскравий пряний аромат, додайте в нього корінь імбиру. Таке блюдо стане вишуканим рішенням для вашого обіду. Крім того, частування порадує корисними
60 хв6114
Апетитний і смачний гарбузовий суп можна приготувати з вершками і куркою. Яскраве частування урізноманітнить ваше обіднє меню і приємно здивує близьких. Оцініть корисне і легке блюдо.
60 хв6113
Ніжний і ароматний гарбузовий крем-суп виходить з додаванням вершків і сиру. Подавайте поживне частування до обіду, прикрасивши свіжою зеленню. Домашні оцінять по достоїнству такий продукт!