Суп (від фр. soupe) – різновид рідких страв. Незважаючи на французьке походження слова, суп складно віднести до певної кухні світу.

Суп з’явився ще до нашої ери на Сході. В цілому, поширення страви пов’язано з появою посуду, в якій стало можливим готувати суп. Завдяки появі порцеляни, фаянсу і столових приладів суп став частиною раціону на півдні Європи в XV—XVI століттях. Широке поширення блюдо отримало лише до XVII-XVIII століття.

Головна характерна особливість супу полягає в тому, що страва наполовину складається з рідини. Друга основна риса – приготування за допомогою методу варіння (в основному, у воді). Третя характерна особливість – це єдиний смак страви, який створюється в ході комбінації певних продуктів. Причому, мова йде не просто про разом зварені продукти, а про цілісне блюдо, що створює загальну композицію, неповторний смак і аромат.

Цікаво, що в Київські Русі рідкі страви, що по суті є супами, до правління Петра I називали виключно юшками. З поширенням європейської культури слово “суп” поступово увійшло в ужиток і стало використовуватися не тільки для “заморських” перших страв, але і для місцевих.

Як приготувати суп

В даний час налічується не менше 150 видів супів. Вони класифікуються за різними підставами.

По температурі подачі супи ділять на гарячі (наприклад, борщ, капусняк і т.д.) і холодні (наприклад, окрошка, борщ). Є супи, які відносяться до обох груп, оскільки їх можна подавати як гарячими, так і холодними.

Далі супи класифікуються за основою, на якій варяться (наприклад, на квасі, молоці, розсолі і т.д.).

Наступною найважливішою характеристикою для підрозділу супу на види є основний компонент. Виділити його не завжди легко. Орієнтиром тут повинен служити основний смак. Так, можна виділити м’ясні супи, рибні супи, круп’яні супи, грибні супи і т. д.

За технологією приготування супи бувають прозорими (бульйон, вуха і т.д.), заправними (солянка, розсольник), загущеними, супами-пюре (гаспачо), обжарочнимі (шурпа), солодкими (фруктові), а також комбінованими.

Суп вважається першою стравою і подається в обід. До деяких супів “покладається” заправка – наприклад, наваристі щі і борщ не обходяться без сметани. Також до супу можуть подаватися грінки, зелень, лаваш, пироги, кулеб’яки і т. д.

60 хв6
Вегетаріанський борщ – це дуже смачне та апетитне обіднє рішення для тих, хто дотримується посту чи не їсть м’ясо з етичних міркувань. Поживний борщ за вегетаріанським рецептом зможе.
60 хв6
Мексиканський суп є простою і яскравою стравою. Особливість мексиканських супів у їхній густій ​​консистенції та незвичайному смаку. Для приготування мексиканського супу використовують
60 хв2
Суп «Рататуй», як страва французької кухні, готується подібно до овочевого рагу з таким же ім’ям, але до нього додаються курячий бульйон з консервованою квасолею.
45 хв6
Вегетаріанський щавлевий суп готується без м’яса та яєць. Виходить дуже легкий і смачний супчик із кислинкою. Для збільшення калорійності супу і щоб зробити його більш ситним, можна додати.
1 год 30 хв10
Любителям супів обов’язково сподобається і стане в нагоді рецепт супу зі свіжих білих грибів з куркою. Супчик виходить наваристим і дуже ароматним. Таку першу страву оцінять навіть ті,.
1 год 40 хв8
Однією з улюблених перших страв є суп із опеньками і м’ясом, т. я. у нашій сім’ї дуже люблять різні супи у будь-яку пору року. Восени я заморожую опеньки...
55 хв6
Грибний суп із заморожених лісових грибів з картоплею – це прекрасна, ароматна і смачна перша страва.  Використання лісових грибів у кулінарії слов’
1 год 15 хв6
Кожна господиня має випадки, коли в холодильнику є вже готовий бульйон. Деякий бульйон, що залишився, заморожують. Цей рецепт для тих, у кого вже є готовий бульйон. Відмінність розсольника...
2 год 0 хв4
Білі гриби по ситності прирівнюються до м’яса і будь-якій страві надають неповторного смаку і аромату. У цьому рецепті вам пропонується приготувати суп із боровиків класичним способом.
1 год 40 хв7
Кожна господиня має в запасі невелику кількість грибів для приготування першої страви, але найсмачніший суп виходить зі свіжих грибів. У даному рецепті вам пропонується приготувати суп зі свіжими.
2 год 5 хв6
Такий розсольник виходить поживним та ситним, незважаючи на пісність бульйону – по суті, бульйон овочевий. Кислинка солоних огірків та аромат грибів роблять його особливо смачним.
1 год 20 хв7
Усі, хто любить гриби, нізащо не відмовляться від миски ароматного супу зі свіжих білих грибів на курячому бульйоні. Перша страва виходить із яскравим та насиченим грибним смаком. Такий...
50 хв3
Літній суп із польовими опеньками порадує вас своїм ароматом. Ситну страву актуально готувати на обід. Спробуйте простий та смачний варіант домашнього грибного супу. 
1 год 30 хв8
Розсольник з куркою та маринованими огірками – відмінний варіант гарячої першої страви для господинь, які не мають часу для готування. Розсольник можна приготувати про запас на кілька днів.
1 год 10 хв6
Супи з вершками завжди виходять особливо смачними, особливо грибними! Це справжнє ресторанне блюдо, яке дуже просто приготувати вдома. Ситний, апетитний, із приголомшливим ароматом
60 хв6
Представляємо рецепт смачного наваристого супу з опеньками та сметаною на курячому бульйоні. Від такого обіду важко відмовитись. Особливо смачно виходить, якщо додати багато свіжого
55 хв6
Абсолютно вегетаріанський суп з овочів, грибів і вермішелі сподобається тим, хто не любить супи на жирних м’ясних бульйонах. Він не дуже калорійний, підійде також тим, хто слідкує за.
1 год 5 хв5
Суп із заморожених білих грибів смачний та виглядає дуже апетитно! Готувати суп із заморожених грибів значно швидше, ніж возитися із сушеними, або взагалі сирими. Виходить грибний суп ароматний.
50 хв4
Смачний, ароматний суп із лісових опеньків та локшини. Просто чудова страва для всієї родини! Як приготувати суп з опеньками та локшиною
1 год 40 хв4
Томатний суп з квасолею – це апетитна, навариста та насичена за смаком страва для вашого ситного домашнього обіду. Подавайте гарячий суп із хлібом, зеленню та іншими доповненнями до...