Коли я хочу вразити гостей своїми кулінарними талантами, подаю на стіл відкритий пиріг. У цій справі головне — красиво укласти начинку. Адже всі знають, що зустрічають по одягу. Наступний крок — правильно поєднувати інгредієнти в начинці. А про основу я взагалі не дбаю. Адже використовую для її приготування універсального тіста для відкритого пирога.
І кіш з куркою і грибами, і солодкий відкритий пиріг з полуницею я готую на одній і тій же основі. Це зручно, оскільки не потрібно морочитися з рецептами. Я вивчила пропорції тіста років 5 тому, і з тих пір воно у мене незамінне. Заготовляю тісто для відкритого пирога на 2 тижні вперед. Раптом гості вирішать нагрянути!
- Борошно пшеничне 300 гр.
- Сіль ½ ч. л.
- Олія соняшникова ¼ стак.
- Цукор-пісок 1 ст. л.
- Масло вершкове 115 гр.
- Вода 3-4 ст. л.
- У глибокій ємності змішайте борошно з цукром і сіллю. Охолоджене вершкове масло наріжте кубиками. Розітріть його з сухою сумішшю в крихту.
- Влийте до вищевказаних інгредієнтів холодну воду. Спочатку 3 ст. л. В кухонному комбайні пульсуючими рухами замісіть тісто. Перевірте його на еластичність.
- Для цього затисніть жменю тіста в долоні. Якщо вона тримає форму, тісто готове. Якщо вона розсипається, додайте в чашу комбайна ще ложку або дві холодної води. Знову замісіть.
- У вас повинно вийти м’яке і еластичне тісто. Замішувати його довго теж не варто. Коли воно буде готове, перемістіть його на поверхню, присипану борошном.
- Кілька разів розімніть грудку тіста кистями рук. Далі скачайте тісто в кулю, загорніть його в плівку. Надішліть кулю в холодильник на 1 годину. Потім розкачайте тісто в пласт.
- Помістіть пласт у форму для випічки. Зайве обріжте, а краї притисніть до форми. По дну зробіть кілька проколів. Надішліть заготовку в холодильник на 30 хвилин.
- Потім на тісто помістіть пергамент, а на нього висипте горох. Випікайте основу в розігрітій до 190 градусів духовці 20 хвилин. Основа придбає блідо-золотистий колір.
- Через 20 хвилин обважнювач приберіть, готуйте корж ще 10 хвилин. Готовій основі дайте повністю охолонути, не виймаючи її з форми. Готувати коржі можна по 2 або 3 штуки за раз.
У морозилці таке тісто для відкритого пирога можна зберігати не довше 2 тижнів. Але особисто у мене ніколи не виходило протягнути так довго. Заготовки вичерпувалися на тому ж тижні, коли були зроблені. А ви готуєте відкриті пироги? Діліться улюбленими рецептами з нами!