Ситне, калорійне блюдо, що представляє собою різні види тіста з начинкою всередині і обсмажене на сковороді з олією, або у фритюрі. Смажити пиріжки можна і в чаші мультиварки, в режимах «Випічка» або «жарка».

Як приготувати смажені пиріжки

Тісто для смажених пиріжків може мати різний склад і способи приготування. Варіанти тіста для смажених пиріжків можуть бути наступними:

  • дріжджове тісто (молоко або вода, дріжджі, сіль, цукор, борошно, можливо, яйця, рослинна олія або розтоплене вершкове масло);
  • тісто на соді і кефірі або іншому кисломолочному продукті (кефір, або кисле молоко, сироватка, несолодкий йогурт, кисле молоко, ряжанка, також борошно, харчова сода, сіль, цукор, яйця);
  • просте прісне тісто (борошно, сіль, рослинна олія, яйця, трохи води) – таке тісто для смаження пиріжків слід розгортати дуже тонко.

Начинки для смажених пиріжків можуть бути солодкими (десертними) – з ягід, фруктів, варення, повидла, горіхів з цукром, сухофруктів. Також несолодкими – овочевими, м’ясними, грибними, із зелені і так далі.

Формують пиріжки зазвичай наступним чином. Від приготованого тіста відокремлюють великий шматок, розгортають його ковбаскою, нарізають на порції. Кожну порцію тіста розкочують, на середину кладуть начинку, защипують краї сочно. Викладають пиріжки на сковороду з олією для обсмажування спочатку швом вниз, потім перевертають його на іншу сторону.

Смажать пиріжки зазвичай або на рослинномій олії на сковороді, або на будь-якому розтопленому тваринному жирі. Вершкове масло, маргарин і спред для смаження пиріжків не підходять.

Пиріжки смажать на сковороді з усіх боків до золотистого кольору, потім викладають на блюдо і відразу подають до столу, до чаю, кави та інших напоїв.

Картопляні пиріжки з сиром на сковороді
40 хв8
Картопляне пюре останнім часом ставлю на стіл перед гостями чисто з пристойності. Адже будь-який інший гарнір розбирають ще гірше. Звичайно, я гостей розумію. Хто буде їсти картоплю, поки.
2 год 20 хв8
Любите випічку з Макдональдса? А ви знаєте, що їх пиріжки з вишнею готуються неймовірно просто? Тонке несолодке тісто, яке ідеально гармонує з кисло-солодкою начинкою.
Смажені пиріжки на кефірі з замороженою вишнею
1 год 10 хв6
Це дуже простий рецепт тіста, в якому навіть немає дріжджів. Готується воно досить легко і швидко. При цьому пиріжки з вишнею виходять дуже повітряними, ніжними, з апетитною хрусткою...