30 цікавих фактів про банани

Банан — популярний фрукт, яким багато хто з нас насолоджується щодня, будь то сніданок, обід або просто перекус.

Він має велику універсальність і додатковий аромат, який використовується в багатьох різних кухнях і стравах, від карі до морозива.

Але що ви знаєте про цього фаворита фруктів?

Тут ми розглянемо 30 цікавих фактів про банани, які ви, мабуть, не знали.

 1. Банановий фрукт отримав свою назву після того, як його продали загорнутим у алюмінієву фольгу за 10 центів на Всесвітній виставці у Філадельфії у 1876 році.
 2. У Каламазу в 2011 році добігло кінця будівництво автомобіля – це була вантажівка F-150, що стала «великим банановим автомобілем». При довжині майже 23 фути (7 метрів) та висоті 9,8 футів (3 метри) цей автомобіль розвиває максимальну швидкість близько 85 миль на годину (136,8 км/год).
 3. Якщо у людини алергія на банани або навіть на авокадо та каштани, у нього підвищений ризик алергії на латекс. Дехто каже, що половина людей з алергією на латекс часто мають алергію на банани. Це пов’язано з білками у банані.
 4. Класичний різновид бананів, котрий ми споживали, називався Gros Michel. Це була більш солодка та вершкова альтернатива сучасному банану. Тим не менш, через масштабне та катастрофічне захворювання у 1965 році в Центральній та Південній Америці фермери переключилися на сучасний сорт.
 5. У світі зростає понад 1000 різних сортів бананів, які поділяються на 50 груп. Деякі з них солодкі, наприклад, банани Кавендіш, які є найбільш поширеними та широко експортованими.
 6. 24 квітня 2016 року чоловік із Великобританії Ендрю Лоуренс пробіг 2 години 47 хвилин та 41 секунду в костюмі банана під час Лондонського марафону, щоб забезпечити найкращий час для пробіжки марафону у костюмі фруктів.
 7. Банан з наукового погляду є ягодою, а полуниця – ні. Це зводиться до класифікації ягоди. Ягода має містити насіння всередині м’якоті, а не зовні.
 8. Дослідження, проведене в США, показало, що банани дійсно можуть допомогти знизити ризик інсульту та серцевого нападу через вміст у них калію. Вони роблять це, знижуючи ризик жорсткості аорти та затвердіння артерій.
 9. Співачки Алісія Кіз, Адель та Кеті Перрі вимагають банани під час виступу за лаштунками.
 10. Мавпа чистить банан вгору ногами в порівнянні з нашим методом, який защипує верхню частину і розщеплює шкіру перед тим, як очистити його, щоб оголити плід. Це більш простий та безпечний спосіб очищення банана.
 11. Месьє Манжету був французом 1950 року народження, який за своє життя з’їв понад 9 тонн металу, але не міг переварити жодного банана, говорячи, що від нього його нудить.
 12. Фільм Вуді Аллена 1971 року «Банани» заробив колосальні 11,8 мільйона доларів і потрапив у численні хіт-листи, у тому числі до рейтингів 2000 року Американського інституту кіно та «100 років 100 сміху» AFI.
 13. Лише у Сполучених Штатах споживається близько 0,074 фунта (33,57 г) бананів на людину на день. Найбільшим споживачем бананів у світі є Уганда, де в середньому людина щодня споживає близько 1⅓ фунта (605 г) фруктів.
 14. Банани є здоровим джерелом клітковини, калію, вітаміну В6, вітаміну С, а також різних антиоксидантів та фітонутрієнтів.
 15. Олії всередині шкірки банана можуть допомогти при запаленні та свербіні, викликаних укусами комах.
 16. Ідеальний ґрунт для вирощування бананів повинен містити ph. між 5,5 та 6,5 і не повинен бути солоним або надто холодним. Однією з найбільших проблем для бананів є коренева гнилизна, викликана занадто холодним ґрунтом та іншими факторами.
 17. Зелені банани мають дуже високий вміст крохмалю — коли плоди жовтіють, цей крохмаль перетворюється на цукри.
 18. У 2010 році американець на ім’я Ашріта Фурман завоював титул «Найбільша кількість бананів, почищених за 1 хвилину», почистивши обома руками 99 жовтих фруктів за 60 секунд.
 19. У 2012 році жителю Іллінойсу вдалося побити світовий рекорд, очистивши та з’ївши 8 цілих бананів за 60 секунд.
 20. У 2001 році гроно бананів отримало титул «найбільший гроно бананів». Вон вміщувало 473 окремі банани або «пальці» і важилоколосальні 287 фунтів (130 кг). Його вирощували на Канарських островах.
 21. Банани складаються приблизно на 75% з води, що не так вже й багато в порівнянні з іншими корисними для здоров’я чудесами, такими як огірок або редька, в яких 96% і 95% відповідно.
 22. У 2018 році в офісі компанії з оренди фургонів в Йоркширі був захований банановий кущ, який справді почав давати плоди після того, як не діяв ціле десятиліття.
 23. Бананові, який ми всі знаємо і любимо, загрожує та сама хвороба, що вразила його попередника. Панамська хвороба широко поширена серед різновиду Кавендіш (звичайний різновид) після того, як у середині 2010-х років її виявили в Африці.
 24. Банан виробляється безстатевим шляхом, тому що це безплідний вигляд, що робить його старшим клоном.
 25. Латинська назва банана – “musa sapientum”, що перекладається як “плід мудреців”.
 26. «Бананова республіка» — це регіон, якому для отримання доходу достатньо єдиного ресурсу.
 27. Шкіряні вироби, такі як сумки або взуття, можна полірувати внутрішньою стороною бананової шкірки, натирати її та витирати тканиною.
 28. Нобелівську премію з фізики 2014 року було присуджено вченим, які виявили, чому банани такі слизькі. Як виявилося, вся річ у молекулах полісахариду в шкірці, речовині, яка також міститься в наших суглобах.
 29. Всі ми знаємо, що смак бананового ароматизатора зовсім не схожий на справжній банан. Проте, за словами культиватора Gros Michel (оригінальний комерційний банан), смак штучного ароматизатора дуже нагадує цей сорт.
 30. У Каїрі ви можете купити папірус на ринкових прилавках, яки найчастіше зроблений з бананового листя.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Залишити відповідь