Варення з яскраво-вираженим вишневим смаком і не менш яскравим вишневим ароматом. Густе, а при бажанні і желеподібне, з цільними ягідками, в міру солодке – такі ласощі універсальні і підійдуть як для самостійного чаювання, так і для добавок в пироги та іншу випічку.
Зверніть увагу, що вага вишні – 2 кілограми – це вага ягід без кісточок. Тобто спочатку потрібно брати вишні трохи більше. Кількість агар-агару регулюйте самостійно – чим його більше, тим густіше вийде варення. Якщо хочете в міру густий сироп, але не желе, додавайте загусника не більше 20 грам. Якщо, навпаки, хочете желеподібне варення, додайте агар-агару не менше 30 грам.
Маленький лайфхак: щоб в процесі варіння не утворювалася пінка, додайте в варення шматочок вершкового маслечка.
- Вишня 2 кг.
- Цукор-пісок 1.6 кг.
- Агар-агар 10-40 гр.
- Половину від підготовленої чистої вишні насипте в каструлю з товстим дном.
- Засипте половиною цукру (на око, точні пропорції ні до чого). Поверх покладіть ягоди, що залишилися і засипте цукром, що залишився.
- Накрийте каструлю кришкою і залиште на 2 години. Можна залишити і на ніч, але тоді краще відправте заготовку для варення в холодильник.
- Простерилизуйте банки і кришки.
- Коли вишня настоїться, поставте каструлю на середній вогонь і почніть уварювати.
- Періодично перемішуйте ягоди, щоб вони не прилипли до дна. Робити це потрібно акуратно знизу вгору, щоб не пошкодити вишеньки.
- Коли цукор розтане, вогонь можна збільшити, щоб варення швидше закипіло.
- Паралельно розведіть агар-агар. Для цього насипте його в чашку і ополоником (його потрібно попередньо ошпарити окропом) налийте трохи сиропу з варення. Перемішайте.
- Коли після закипання варення провариться 3 хвилинки, влийте агар-агар, перемішайте і варіть ще 2 хвилинки, знімаючи пінку.
- Готове варення розлийте по банках і закрийте кришками. Залиште остигати в перевернутому вигляді.
- Зберігайте варення в темному місці.