Мало хто знає історію походження лікеру, який прийнято вважати споконвічно жіночим напоєм. Але ж він — найближчий родич лікарських настоянок, які раніше виготовляли ченці. Перші лікери на ягодах і фруктах з’явилися в Італії вже в XIII столітті! До сих пір ця країна на пару з Францією очолює список світових лідерів з виробництва солодкого напою.
Але ж найприємніше в тому, що не потрібно нічого томити в пляшках протягом місяців або навіть років: інгредієнти просто заливаються спиртом і витримуються від декількох хвилин до години, щоб напій набрався ароматом. Діілимося рецептом домашнього лікеру на основі малини.
- Малина 450 гр.
- Горілка 400 мл.
- Цукор-пісок 120 гр.
- Лимонний сік 2 ст. л.
- Ретельно вимийте малину, бажано перевірити кожну ягідку, і подрібніть її в блендері або використовуйте ступку, щоб потовкти.
- Тримайте ягоди у включеному блендері не більше 2-3 хвилин, щоб не перемелювати кісточки. Як тільки малина перетвориться в однорідне ароматне пюре, перемістіть її в півторалітрову банку або іншу ємність, яку можна закрити.
- Додайте лимонний сік і горілку, всипте цукор і мішайте його до розчинення близько 5 хвилин. Найкраще буде закрити ємність і трясти вміст.
- Перевірте лікер на смак на наявність цукру і додайте більше за бажанням. Потім поставте банку з напоєм в холодильник на годину-дві: за цей час малина випаде в осад, а сам лікер охолоне.
- Злийте рідину в графин або пляшку так, щоб осад залишився на дні банки (зручно використовувати дрібну сіточку), або ж настоюйте лікер довше. У будь-якому випадку, через 2 години він вже повністю готовий до вживання.
Літній, освіжаючий смак. Подавайте малиновий лікер з медом, шоколадом, твердим сиром, фруктами і горіхами. Тільки що приготований цей алкогольний напій має незрівняний смак і аромат, але це не означає, що він прийде в непридатність, якщо його залишити в холодильнику надовго. У прохолоді лікер зберігається до самої весни і з часом перетворюється в томну, тягучу наливку. Так що записуйте рецепт – тут два в одному!