Лікер – це алкогольний напій, відомий людству ще з часів Середньовіччя, в які працьовиті аптекарі і алхіміки всіляко прагнули створити справжнісінький «еліксир життя». А найперший напій, схожий на лікер, згадується ще в давньоєгипетських манускриптах, просто в середнє століття лікер почав отримувати більш широке поширення. Крім того, вже до одинадцятого століття в багатьох монастирях була досить широко розвинена практика лікування хворих людей різними трав’яними настоянками. А так як більшість цих настоянок мали гіркий смак, їх почали присмачувати медом – саме так вони і перетворилися в прародительок сучасних лікерів.

На звання батьківщини лікеру здавна претендує Франція, однак і Голландія теж не бажає їй поступатися – якщо французами лікери використовувалися лише як ліки, то голландці зуміли налагодити комерційний випуск лікерів як алкогольної продукції. Правда, аж до дев’ятнадцятого століття пити лікери мали можливість лише представники еліти.

Як приготувати ліке

Лікери виготовляються на основі ягідних або фруктових соків, всіляких трав’яних настоїв, різних прянощів, коріння і цілого ряду інших компонентів – як рослинних, так і тварин. Відсутність “прив’язки” до певного виду сировини дуже вигідно відрізняє лікери від всіх інших різновидів міцних напоїв. Вміст алкоголю в таких напоях знаходиться в межах від 15 до 70 відсотків, а обсяги цукру – від 100 до 400 г/л.

За міцністю все лікери діляться на міцні, десертні і лікери-креми. У перших відсоток вмісту алкоголю знаходиться в межах від 30 до 45%, у других – від 25 до 30%, а у третіх-від 15 до 25%. Найбільш ароматними лікерами є, безумовно, міцні, особливо якщо вони були виготовлені на основі м’яти, анісу або померанца. Десертні сорти зазвичай мають приємний кисло-солодкий присмак і виготовляються з найрізноманітнішої плодово-ягідної сировини, а лікери-креми виготовляються на основі вершків. Це наймолодший різновид лікерів, що з’явився в 70-і рр.минулого століття в Ірландії. Лікери-креми можуть похвалитися нудотною солодкістю і тягучою консистенцією.

Так само, як і коньяк, лікери подаються до столу після закінчення трапези. Крім того, до них нерідко подають і чорну каву, фрукти, морозиво або найрізноманітніші десерти. При цьому домашні лікери нітрохи не поступаються магазинним, а велика кількість покрокових рецептів їх приготування, забезпечених барвистими фотографіями, дозволяє побалувати своїх близьких відмінним лікером навіть початківцям господарочкам.

лікер з кокосом
30 хв6
Вийде ароматний, густий, солодкий, але досить міцний напій. Час приготування 30 хвилин. Час настоювання 20 днів. З приводу розбивання кокоса, якщо його зверху бити, потрібно велике зусилля.
Лікер алкогольний цитрусовий
20 хв10
Смачний, корисний і ароматний напій. Час приготування 20 хвилин. Час настоювання 10 днів.
гранатовий лікер
25 хв10
Час приготування домашнього міцного солодкого напою 25 хвилин. Час настоювання 10 днів.
грушевий лікер на горілці
10 год 0 хв1
Лікер з груші має освіжаючий пряний смак. М’який солодкий смак груш, настояних на горілці з цедрою лимона, апельсина і спецій створюють неймовірний багатий напій.
Домашній шоколадний лікер
10 год 0 хв1
Шоколадний лікер не так вже й складно приготувати в домашніх умовах. Зате як виходить смачно! Ви знаєте з чого він приготований і можете похвалитися перед друзями власним приготуванням
лікер з вишні
5 год 55 хв6
Які ж дамські посиденьки без зігріваючого ягідного лікеру? А якщо ще й напій приготований гостинною господинею з любов’ю, то такі дружні зустрічі хочеться повторювати знову і знову.
5 хв6
Мало хто знає історію походження лікеру, який прийнято вважати споконвічно жіночим напоєм. Але ж він — найближчий родич лікарських настоянок, які раніше виготовляли ченці.
25 хв6
У дитинстві мені дуже не подобалося, що мій день народження припадає на літо. Друзі постійно були то в таборі, то у бабусі, то з батьками на морі. Тому...
25 хв10
Ще 50 років тому ніхто навіть не чув про вершкові лікери. Вважається, що «Бейліс» був першим у своєму роді. І нехай рецепт цього напою тримається виробником в найсуворішому...
лімончело рецепти
60 хв
Лімончело — солодкий, терпкий, освіжаючий італійський напій, який не зрівняється ні з чим. Пропонуємо рецепти його приготування у домашніх умовах. Класичний рецепт Традиційний спосіб