Якщо у вас цього року такий самий вдалий урожай сливи, як у нас – цей рецепт для вас! Сливовий компот красивого сливового кольору з приємним ароматом, що так нагадує дитинство. На заготівлю компоту йде невелика кількість часу, тому що ми використовуємо спосіб подвійного заливання замість стерилізації компоту в окропі. Єдине, що буде необхідне для такого способу – насадка з отворами для зручного зливу рідини із банки.
Інгредієнти
Порції: –+
- Слива синя 1 кг.
- Цукор-пісок 300 гр.
- Вода 2 л.
Кроки
- Приступимо до приготування компоту з синіх слив без стерилізації. Сливи промиваємо під теплою проточною водою, викладаємо на кухонний рушник і даємо їм трохи стекти від води. Потім у кожній сливі за допомогою зубочистки робимо кілька проколів, щоб вони краще віддавали сік і компот вийшов більш насиченим. Якщо сливи дуже солодкі на смак – кількість цукру можна зменшити і навпаки, якщо кислі – трохи збільшити, орієнтуйтесь на ваш смак.
- Банку для компоту промиваємо питною содою, добре споліскуємо водою і стерилізуємо зручним для вас способом. Потім укладаємо у банку підготовлені сливи.
- Воду для компоту беремо відфільтровану, компот з неї виходить більш м’яким на смак, кип’ятимо її та заливаємо у банку з сливами. Наповнювати банку необхідно поступово: спочатку на третину і дати постояти близько хвилини, потім ще на третину і дати знову постояти близько хвилини, після чого наповнити банку до країв. Це необхідно для того, щоб у процесі заповнення банки окропом вона не луснула від різкого перепаду температури, а прогрівалася поступово. Прикриваємо банку прокип’яченою кришкою і залишаємо сливи на 15-20 хвилин трохи пропаритися в окропі.
- Після закінчення часу на шийку банки надягаємо спеціальну насадку з отворами і акуратно зливаємо воду в каструлю. Додаємо цукор, перемішуємо та ставимо на вогонь. Доводимо сироп до кипіння і кип’ятимо одну хвилину.
- Гарячий сироп заливаємо у банку і щільно закручуємо кришкою. Сливи спливуть нагору – так і має бути.
- Перевертаємо банку догори дном і перевіряємо герметичність навколо кришки, чи не протікає вода. Далі обгортаємо банку пледом і залишаємо при кімнатній температурі до повного остигання компоту.
Коли компот охолонув до кімнатної температури – прибираємо його на зберігання в темне прохолодне місце, де він може зберігатися протягом декількох місяців.