Факти про борщ

цікаві факти про борщ

Червоний борщ — традиційне українське блюдо з багатовіковою історією. У кожній країні його готують по-різному. А у кожної господині є свій секретний рецепт, який перейшов до неї від прапрабабусі. Борщ став настільки популярним, що про нього чули практично в кожному куточку світу. Але існують такі факти про борщ, які здивують навіть справжнього цінителя.

Все з часом змінюється, ось і рецепт улюбленої першої страви зазнав масу змін. За старих часів борщем називали юшку з борщівника. Пізніше-овочевий суп з м’ясом і грибами, який готували в глиняних горщиках або Казанці. Зварений в печі борщ був густий і неймовірно смачний. Зараз така техніка зустрічається рідко, в основному в селах. А які ще цікаві факти приховує це блюдо.

Цікаві факти про борщ

  1. Історія борщу налічує близько 500 років. Хоча точної інформації немає, але перші письмові згадки про цю страву зустрічаються в новгородських рукописах XVI–XVII століть. У ці ж роки в можна було знайти рецепти приготування борщу з борщівника, буряка і капусти.
  2. У першому борщі не було картоплі і томатів. Ці овочі завезли в Східну Європу тільки в XVIII-XIX століттях. Щоб додати страві кислоти, в нього додавали кислу капусту, ягоди і сироватку. А з появою американських помідорів в хід пішла томатна заправка.
  3. Назва страви, швидше за все, пішла від борщівника, молоде листя якого додавали в суп. Не варто плутати рослину з його отруйним і колючим родичем. Незабаром борщівник перестали вживати в їжу. Але назва так і залишилася закріплена за супом з буряком.
  4. Найбільш поширена думка, що борщ — традиційна страва в Україні та Росії. Але в інших країнах Східної Європи його теж люблять і готують по-своєму. У Литві віддають перевагу холодному борщу на кефірі з додаванням тертого буряка і свіжих огірків. У Білорусі не кидають капусту. А поляки придумали відразу три види: білий борщ на заквасці з житнього борошна, червоний з буряком і капусник.
  5. Різноманітність рецептів просто вражає. Склад і кількість інгредієнтів відрізняється не тільки у різних народів, але і в різних куточках однієї країни. Наприклад, Київський борщ варять з трьох видів м’яса, а ще додають натуральний хлібний квас.
  6. У США є “борщовий пояс”. В околицях Нью-Йорка існує місцевість, яку заселили євреї-Ашкенази. Це вихідці зі слов’янських країн, які привезли з собою рецепт борщу. Місцеві жителі назвали цю територію the Borscht Belt.
  7. Кулінарне творіння підкорило не тільки Землю, а й Космос. Рецепт для космонавтів розробили в одному з російських НДІ. Тепер вони можуть поласувати улюбленою стравою навіть на відстані в сотні тисяч кілометрів від дому.
  1. “Індекс борщу” – це неофіційний спосіб визначення реальної купівельної спроможності населення. Таким чином прораховують вартість набору продуктів для приготування каструлі борщу. За допомогою індексу на території Росії та України проводять аналіз коливань вартості споживчого кошика.
  1. Регулярне вживання борщу позитивно впливає на серцево-судинну систему. Буряк сприяє розширенню судин, що допомагає знизити тиск. Також овочевий суп корисний для шлунка. Він містить багато вітамінів і мікроелементів.
  2. Як і у інших популярних речей, у борщу теж є своє свято. У різних країнах проводять багато фестивалів. Але наймасштабнішим визнаний той, що влаштовують у вересні в невеликому містечку Борщеві Тернопільської області в Україні. Досвідчені кухарі діляться рецептами і проводять майстер-класи. А в кінці всі бажаючі можуть покуштувати зварений на багатті борщ.

Якщо ви досі не знаєте, як приготувати смачний борщ, не варто засмучуватися. Загляньте до нас на сайт, і ви знайдете багато цікавих рецептів. Сподіваємося, вам сподобалися ці незвичайні факти про борщ. А що Ви знаєте про улюблену страву?

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь