Щоб варення з червоної горобини вдалося, її ягоди потрібно попередньо позбавити гіркоти. Найкраще варити горобину, зняту з дерева після ранніх морозів – така вже майже не гірчить, але є й інші способи видалити гіркоту. Наприклад, зібрану, вимиту і просушену горобину можна покласти в морозильну камеру на 3-7 днів або вимочити в холодній підсоленій воді. Однак легка гіркуватість, властива цим ягодам від природи, все ж таки трохи залишиться, але не лякайтеся – вона лише надасть варенню своєрідний пікантний смак.
Як приготувати варення з червоної горобини на зиму
- Горобина 1 кг.
- Цукор-пісок 800 гр.
- Вода 2.5 ст.
- Горобину, зібрану з дерева, потрібно добре вимити, видалити сухі гілочки та інше сміття, а також зіпсовані ягоди. Вимиту горобину відкиньте на друшляк, щоб уся вода стекла.
- У каструлю, де надалі варитиметься варення, засипте цукор-пісок.
- Залийте цукор чистою холодною водою та поставте каструлю на вогонь.
- Варіть сироп, помішуючи щоб весь цукор повністю розчинився.
- У киплячий сироп опустіть плоди горобини. Дочекайтеся, поки горобина в сиропі закипить, а потім вимкніть вогонь.
- Дайте горобині в сиропі охолонути і настоятися щонайменше 6-8 годин. Місткість з ягодами накрийте кришкою або кухонним рушником, щоб туди не потрапив пил та сміття.
- Далі знову доведіть горобину у сиропі до кипіння на максимальному вогні. Зменшити вогонь.
- Варіть варення з горобини 20 хвилин, помішуючи і знімаючи пінку.
- Готове варення з горобини викладіть у чисті, стерилізовані банки і герметично закупоріть. Залишіть банки з варенням до повного остигання за кімнатної температури, а потім виносите в холодне, темне місце на зберігання.
Смачного!
Порада: кількість цукру для цього варення можна зменшувати або збільшувати на власний розсуд. Якщо ви хочете густіше горобинне варення, варіть його більше 20 хвилин, щоб сироп добре уварився.