Кус-кус – що це за крупа і як її готувати

Любителі корисної їжі все частіше задаються питанням, у чому полягає користь і шкода кус-куса, а також, що це за крупа і як її готувати.

Кус-кус – що це за крупа

Спочатку кус-кус з’явився на території Північної Африки – Берберські племена стали першими, хто спробував кус-кус. Однак що це за крупа і як її готувати цікавить нинішнє покоління по всьому світу.

Незабаром крупа потрапила в такі держави як Єгипет, Туніс, Марокко, Алжир, Лівія. В наші дні придбати кус-кус можна в багатьох магазинах, розташованих по всьому світу.

Крупа володіє приємним смаком, а також містить в собі величезну кількість корисних речовин.

Технологічний процес, пов’язаний з виготовленням кус-куса, в даний час залишився таким же, що і в давні часи. Щоб отримати крупу, необхідно змочити водою такі зерна:

  • манка;
  • пшениця;
  • рис та ін.

До отриманої маси потрібно додати борошна і перемішати всередині сита. Струшувати крупу необхідно до того моменту, поки не вийдуть міцні грудки – це і буде той самий кус-кус.

Кус-кус є незвичною їжею – при отриманні зерен беруть участь різні види круп, але традиційним варіантом є поєднання пшонки і манки.

Користь і шкода кус-кусу для організму

Як готувати кус-кус ми розповімо нижче, але для початку розберемося, в чому ж користь цієї крупи.

Користь кус-куса полягає в наступному:

  • високий вміст вітамінів групи В чинить позитивний вплив на весь організм. Підвищується життєвий тонус, зміцнюється імунітет, пропадає хронічне нездужання і втому, поганий настрій, налагоджується сон;
  • корисні речовини в крупі сприятливо впливають на шлунково-кишковий тракт, усувають запори та діарею;
  • поліпшується мозкова діяльність;
  • відновлюється водно-сольовий баланс;
  • сприяє зміцненню серцевого м’яза;
  • більш ніж на 65 відсотків складається з повільних вуглеводів, що супроводжується довгим насиченням, тим самим дозволяючи людині позбавитися від зайвої ваги;
  • збільшується рівень гемоглобіну, так як продукт багатий на вміст міді. Цей елемент важливий також, як і залізо, для постійного утворення клітин крові;
  • знижує рівень холестерину;
  • дозволяє зберегти молодість шкіри і уникнути раннього появи сивого волосся. Якщо постійно вживати в їжу кус-кус, можна отримати блискучу і міцну шевелюру;
  • захищає суглоби від захворювань;
  • містяться в крупі філлохинон сприяють зниженню ризику виникнення остеопорозу, дозволяють швидше засвоїти кальцій, запобігають появі ниркових каменів;
  • речовини у складі крупи дозволяють виробляти жіночі статеві гормони;
  • має у своєму складі фолієву кислоту, яка корисна при виношуванні дитини.

Крім користі крупа володіє і шкідливими властивостями:

  • може проявлятися у вигляді індивідуальної непереносимості, харчової алергічної реакції на пшеницю та інші злакові культури, що містяться в кус-кусі. Перш ніж купувати крупу, важливо ознайомитися з її складом;
  • хворі на діабет, а також страждають від проблем з щитовидною залозою, повинні акуратно вживати даний продукт, оскільки він може посилити хворобливий ефект. Рекомендується перед вживанням проконсультуватися з лікарем;
  • люди, які страждають надмірною вагою, також повинні з обережністю вживати кус-кус, так як він дуже калорійний. Можна поєднувати його з овочами, курячим м’ясом, морепродуктами і пр. Не варто їсти разом з солодкою їжею, м’ясними напівфабрикатами, в іншому випадку можна набрати зайву вагу.

Згідно з зазначеним умовам, крупа дійсно може негативно позначитися на здоров’ї людини. Інші категорії осіб можуть спокійно вживати продукт і поєднувати його з іншою їжею.

Як правильно готувати і скільки варити

Даний вид крупи є універсальним продуктом з неяскраво вираженим власним смаком. Але вона може підкреслювати і підсилювати смак інших продуктів, які знаходяться в поєднанні з нею. Багато людей цікавляться рецептами з кус-кус, а також як готувати його на гарнір.

Звичайно ж, головним питанням є – скільки варити кус-кус, щоб надалі використовувати його в стравах. Крупу потрібно залити гарячою водою, додати до киплячої солоної води і вимкнути вогонь. Після цього витримати кус-кус під кришкою 5 хвилин.

Є 2 варіанти пропорцій для варіння крупи:

  1. 1 склянку кус-куса на 2 склянки води – якщо ви хочете м’який і ніжний кус-кус.
  2. 1 склянку кус-куса на 1 склянку води – якщо бажаєте отримати більш розсипчасту і жорстку кашу.

Для варіння у каструлі необхідно:

  1. В каструлю, заливаємо 2 склянки води. Доводимо до кипіння на сильному вогні. Вимикаємо вогонь і додаємо половину ч. л. солі.
  2. Далі в закипілу і відключену воду ми додаємо 1 склянку кус-куса. Накриваємо кришкою і залишаємо запарюватися на 5 хвилин.
  3. У готову кашу вносимо шматочок масла (вершкового), перемішуємо і подаємо до столу.
  4. Існує думка, що крупу готують разом з рибою, м’ясом або овочами. А в даний час кус-кус можна поєднувати з горіхами, сухими і свіжими фруктами, морепродуктів. Деякі хочуть знати, як приготувати кус-кус, щоб у ньому збереглися всі корисні властивості. Відповідь на це питання – готувати на пару. Це один з рецептів з кус-кус, який буде корисний для людей з протипоказаннями за вживання крупи.

Вважається, що більша частина населення Магріба харчується в основному даним продуктом. На території цих держав готують його дуже часто за рецептами з кус-кус, додаючи лише різні соуси, спеції і добавки. Це важливе страву зі значною користю, яке повинно бути на кожному святковому застіллі.

Часто використовують рецепти з кус-кус для приготування весільної страви, а саме, поєднуючи крупу з бараниною, нутом, родзинками і вареними яйцями. Крім цього, існують і десертні страви, наприклад, з гранатом, фініками, мигдалем або халвою.

Як вибрати крупу та де її зберігати

Крім цікавиого питання, скільки варити і як приготувати кус-кус, цікавлять і правила вибору крупи. Необхідно слідувати порадам:

  • купувати кус-кус в цілісній упаковці;
  • у складі продукту повинні бути злаки і вода;
  • рекомендується купувати крупу, приготовану з цільнозерновий твердої пшениці.

Для зберігання необхідно вибирати сухе і прохолодне місце у герметичній ємності.

Щоб уникнути появи шкідливих комах в контейнер де знаходяться злаки, треба покласти трохи лаврового листя.

Рецепти з кус-кус

Любителі злаків хочуть знати, як можна приготувати кус-кус дуже смачно і скільки його варити при цьому.

Покроково:

  1. Взяти глибоку чавунну каструлю.
  2. Засипати один стакан злакових, потім добре промити. Хороший кус-кус після 2-3 промивок вже очищається.
  3. Залити крупу кип’яченою водою у кількості, яка зазначена в тому чи іншому рецепті. Зазвичай вода і крупа додаватися в пропорції 3:1.
  4. Потім потрібно щільно прикрити кришкою і варити близько 5-10 хвилин.
  5. Додати сіль, вершкове масло за смаком.

Як зазначалося вище, корисним стравою стане кус-кус на пару, тому багатьом знадобиться знати, як готувати крупу в мультиварці.

Кус-кус в мультиварці зі свининою

Варто розглянути цікавий варіант приготування злаку зі свининою за допомогою мультиварки.

Необхідно підготувати наступні продукти:

  • кус-кус крупа – 1 склянка (200-250 грам);
  • свиняча вирізка – 0,5 кг;
  • морква середнього розміру – 2 шт.;
  • цибуля великого розміру – 2 шт.;
  • часник – 1 зубчик;
  • сіль – за смаком;
  • коріандр – за смаком.

Процес приготування:

  1. Крупу потрібно промити і покласти рівномірно на дно мультиварки. До того, як викладати свинину в гущавину, її потрібно обсмажити на сковорідці до утворення золотистої скоринки. Потім додати трохи води і тушкувати, поки вона не приготується.
  2. Після цього м’ясо треба дістати і покласти зверху кус-куса, зайнятися підготовкою овочів. Почистити цибулю, часник і моркву. Моркву потрібно порізати соломкою або натерти на тертці. Цибулю покришити у вигляді кубиків розміром близько 0,5 см, а часник придушити, використовуючи ніж.
  3. Цибулю, моркву і роздавлений часник необхідно обсмажити на сковороді на тому маслі, де готувалося раніше м’ясо. Овочі будуть готові, коли знайдуть напівпрозорий вигляд. Потім необхідно покласти їх у каструлю і залити водою до того моменту, коли різниця між рівнем води і продуктами буде приблизно 4 сантиметри.
  4. На мультиварці потрібно включити режим «гасіння» або «пароварка», при наявності. Час приготування – від 10 до 15 хвилин.

Таким чином, кус-кус може бути в такому поєднанні, як з м’ясом, рибою, овочами, морськими продуктами, так і з солодощами, виступаючи в ролі десерту. Кожен вибирає те, що хоче, орієнтуючись на власні уподобання.

До речі, в деяких магазинах продається вже схильний паровій обробці кус-кус, який не потрібно готувати, а досить залити гарячою водою, додати сік від лимона і вподобані приправи.

Ми розібралися, що це за крупа, як її готувати і в чому користь кус-кус. А в якому рецепті використовувати крупу – вирішувати вам.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь