- Прозоре варення з антонівки
- Варення з антонівки з апельсиновими часточками
- Янтарне варення з антонівки
- Варення з антонівки за оригінальним рецептом
- Прозорі ласощі з яблук
- Три види варення з антонівки за одним рецептом
- Янтарне варення з антонівки з пониженим вмістом цукру
- Прозоре бурштинове варення простий рецепт
З Антонівки можна зварити дуже смачне прозоре варення часточками на зиму по одному з кращих простих рецептів.
Прозоре варення з антонівки
Давайте приготуємо на зиму красиве прозоре і дуже смачне варення з Антонівки, нарізавши яблука апетитними шматочками.
Інгредієнти:
- яблука Антонівка – 1 кг;
- цукор – 1 кг;
- лимонна кислота – 1 щіпка;
- вода – 6 ст.;
- сода харчова – 2/3 ст.;
- сіль – ½ ч. л.
Приготування:
- Готуємо фрукти для варіння варення, як зазвичай (промиваємо, очищаємо від серцевини з насінням і хвостиків). До подальшої роботи з яблуками готуємо підсолену воду, розчинивши сіль в половині її кількості, зазначеної в рецепті.
- Фрукти разом з шкіркою нарізаємо тонкими часточками, відразу опускаємо у підготовлений розчин, забезпечивши збереження їхнього кольору.
- Після промивання нарізки фруктів під проточною водою, знову опускаємо її в розчин, але вже содовий на п’ять-десять хвилин, споліскуємо.
- Коли з яблучних часточок стече вода, засипаємо їх цукром, вкриваємо і залишаємо на 8-10 годин.
- Сік, що утворився з ємності з фруктовими часточками зливаємо в окрему ємність і доводимо до кипіння. Проваривши солодкий сік пару хвилин, знову заливаємо їм часточки фруктів, залишаємо на 8-10 годин.
- Здійснюємо такий цикл нагрівання – тривале охолодження) ще три рази і варимо варення разом з часточками яблук 10 хвилин, додавши лимонну кислоту.
- Розкладаємо по банках, дотримуючись усіх правил домашнього консервування, заготовляємо про запас.
Варення з антонівки з апельсиновими часточками
Дуже смачне прозоре варення можна зварити з Антонівки на зиму, змішавши її з часточками апельсина.
Інгредієнти:
- яблука – 1,8 кг;
- цукор – 1,5 кг;
- апельсини – 1,2 кг;
- вода – 1,5 склянки
Приготування:
- Щоб не робити ніяких особливих заходів для запобігання потемніння яблучної нарізки при підготовці до варіння варення, нарізаємо їх в самий останній момент.
- Спочатку змішуємо солодкий натуральний консервант з водою і варимо до освітлення всієї маси. Одночасно готуємо апельсини.
- Соковиті цитрусові очищаємо від шкірки і білих прожилок, поділяємо на часточки, залишаємо в готовності.
- Яблука звільняємо від серединок з насінням, ділимо на скибочки бажаної товщини, використовуючи ніж.
- Швидко викладаємо плоди в приготовлену для варіння варення ємність, заливаємо киплячим сиропом і прогріваємо до появи пухирців.
- Відключаємо плиту, залишаємо напівфабрикат остигати на 12 годин або на ніч, поклавши легкий вантаж, який буде перешкоджати виринання фруктів на поверхню.
- На наступний день знову прогріваємо нашу заготовку для варення до кипіння, варимо до готовності на слабкому нагріванні, контролюючи знаходження фруктових скибочок в сиропі.
- Проваривши делікатес півгодини, укладаємо його в банки і закатуємо в прок.
Янтарне варення з антонівки
Прозоре бурштинове варення можна приготувати на зиму з Антонівки, нарізавши яблука часточками.
Інгредієнти:
- яблука Антонівка — 1,7 кг;
- цукор – 1,5 кг;
- вода – 1 ст.;
- лимонний сік – 2 ст. л;
- кориця за смаком.
Для замочування:
- вода – 3 л;
- лимонна кислота – 1/3 ч. л (2 ст. л соку).
Приготування:
- Готуємо підкислену воду, куди будемо опускати часточки фруктів по мірі їх підготовки. Для цього розчиняємо у воді лимонну кислоту, дотримуючись зазначені пропорції.
- Для очищення яблук і їх нарізки на часточки можна скористатися різними пристосуваннями, що прискорюють процес. Закінчивши підготовчий етап, зливаємо підкислену воду з фруктовою нарізкою в друшляк, даємо воді стекти повністю.
- До цього моменту у нас вже повинен бути підготовлений сироп (цукор з водою і лимонним соком), варимо його до прозорості і заливаємо нарізку Антонівки. Ставимо заготовку для варення на вистоювання на 10-12 годин, визначивши в тепле місце і встановивши невеликий вантаж.
- Варимо бурштиновий делікатес з Антонівки в три прийоми, стандартних для варіння варення таким способом. При завершальному черговому нагріванні ласощі варимо його 10-15 хвилин, перемішуємо, не відриваючись від процесу.
- Розкладаємо готове варення з підготовленим для домашньої консервації ємкостей, закупорюємо.
Варення з антонівки за оригінальним рецептом
Зварити прозоре варення з Антонівки на зиму можна часточками прямо в банках.
Інгредієнти:
- яблука з цукром, взяті в пропорції 1:1 або менше цукру, якщо плоди дуже солодкі).
Приготування:
- Спосіб приготування варення досить оригінальний, він дозволяє забути про можливості пригорання і без клопоту отримати потрібний колір і консистенцію.
- Підготовлені фрукти, нарізаємо тонкими часточками і щільними акуратними шарами розкладаємо по банках. Ділимо всі кількість цукру на кількість отриманих заповнених банок, розподіляємо по ним.
- Цукор можна насипати зверху або пересипати їм шари яблук.
- Закриваємо банки кришками і встановлюємо в ємність з водою, поклавши на дно тканинну серветку. Вода в ємності повинна доходити до плічок банок.
- Коли вода закипить, зменшуємо нагрівання, закриваємо загальною кришкою і кип’ятимо годину-півтора, підливаючи окріп.
Витягаємо банки тоді, коли колір і консистенція варення нас будуть влаштовувати, відразу закатуємо, як після стерилізації.
Прозорі ласощі з яблук
Варення з Антонівки часточками виходить особливо прозорим і апетитним за даним простому рецептом приготування на зиму.
Інгредієнти:
- яблука – 1 кг;
- цукор – 800 г;
- кориця за смаком.
Приготування:
- Плоди Антонівки для варення вибираємо стиглі, але не лежавші, бажано тільки що зібрані з дерева. Тоді часточки яблук будуть в готовому варення особливо прозорими і апетитними.
- Промиті і очищені від серцевини фрукти нарізаємо дуже тонкими скибочками (по 5-7 мм). Складаємо яблучну нарізку шарами, пересипавши цукром і залишаємо на ніч (або на 8 годин).
- Солодку фруктову масу прогріваємо на слабкому вогні до кипіння. Під час повільно протікає процесу яблучні дольки будуть просочуватися сиропом і набувати прозорість.
- Після того як заготівля ласощі прокипить 5 хвилин, відключаємо нагрівання і даємо настоятися 4-8 годин.
- Проводимо ще два-три нагрівання до кипіння і варіння протягом 5 хвилин з періодичністю в 4 години.
- При завершальному прогріванні всієї маси додаємо корицю, варимо чергові 5 хвилин і розкладаємо готове прозоре варення по банках. Закочує банки, як правило, дотримуючись правил домашнього консервування.
Три види варення з антонівки за одним рецептом
При бажанні урізноманітнити смакові відчуття від вживання улюбленого прозорого варення часточками з Антонівки, приготуємо його на зиму в трьох варіантах.
Інгредієнти:
- яблука – 2 кг;
- цукор – 2 кг
Добавки для варення:
- кориця – ½ ч. л;
- м’ята – невеликий пучок.
Приготування:
- Яблука популярного сорту Антонівка з щільною м’якоттю ретельно промиваємо і очищаємо від насіння і плодоніжок.
- Нарізаємо яблука часточками невеликої товщини (5 мм), викладаємо в підсолений або підкислений розчин для збереження кольору. Для сольового розчину нам знадобиться розчинити дві чайні ложки солі у двох літрах води (для підкисленого – 2 ст. л лимонного соку або щіпка лимонної кислоти).
- Якщо використовуємо солоний розчин, то яблучні дольки перед приготуванням промиваємо в проточній воді (з підкисленим розчином цей крок пропускаємо і, слив воду, відразу приступаємо до приготування).
- Пересипавши шари яблучних часточок цукром, залишаємо на 8-10 годин, укривши кришкою і тканинною серветкою від світла, прохолодному місці.
- У сирому вигляді тонкі яблучні дольки дуже крихкі і обов’язково будуть ламатися навіть при обережному перемішуванні. Ємність з фруктовою нарізкою, пустила сік, ставимо на вогонь з розсікачем, не перемішуючи.
- Варити варення будемо в три прийоми за відомою схемою: нагрівання до кипіння, кип’ятіння при слабкому кипінні (5 хвилин), охолодження до повного охолодження (8-10 годин).
- Перед третім циклом ділимо варення на три частини, кожну з яких по черзі доводимо до кипіння. В одну частину нічого не додаємо, кип’ятимо 5 хвилин і закочує в банки.
У кожну з двох частин додаємо відповідно корицю і м’яту, далі кип’ятимо 5 хвилин і закупорюємо. Листя м’яти перед розподілом по банкам витягуємо.
Янтарне варення з антонівки з пониженим вмістом цукру
На зиму можна приготувати дуже смачне прозоре варення часточками з Антонівки з мінімальною кількістю цукру.
Інгредієнти:
- яблука сорту Антонівка — 800 г;
- цукор – 300 г;
- вода – 2 ст.;
- лимонна кислота – 1 ч. л.
Приготування:
- Так як наш прозорий делікатес будемо готувати в один прийом, то виділення соку чекати не будемо, відразу приступимо до варінні, додавши воду.
- Для стиглих або полежавших плодів варимо сироп, змішавши воду з цукром і прогрів до кипіння.
- Поки сироп доходить до потрібної кондиції, готуємо яблука, промиваємо, очищаємо і нарізаємо тонкими скибочками. Зміна кольору часточок вас лякати не повинно, на якості варення цей факт відображатися не буде.
- Викладаємо фруктову нарізку в сироп порціями, кожну з яких акуратно, щоб не пошкодити цілісність часточок, «топимо» в солодкій масі, не перемішуючи.
- Дочекавшись повторного закипання всієї заготовки для варення, зменшуємо нагрівання і варимо при слабкому кипінні 30-40 хвилин (або більше для одержання бажаного кольору). На конфорку краще попередньо покласти розсікач вогню.
- Через 10-15 хвилин після варіння солодкого делікатесу перемішувати можна більш впевненими рухами. До цього моменту яблучні дольки будуть більш пружними.
Після приготування чинимо з варенням стандартним чином, роблячи заготівлі про запас.
Прозоре бурштинове варення простий рецепт
Варення з Антонівки, прозоре і часточками, можна зварити на зиму по простому рецептом за один прийом, максимально зберігаючи вітаміни.
Інгредієнти:
- Антонівка з щільною м’якоттю – 2 кг;
- цукор – 1,3 кг.
Приготування:
- Важливим при варінні даного виду варення є правильний вибір плодів. Вони не повинні бути занадто стиглими, а також «лежані», краще вибирати зібрані нещодавно.
- Для прискорення процесу підготовки плодів можна скористатися спеціальним пристосуванням. Після нього кожну часточку розрізаємо ще на 3-4 штуки.
- Для тих, кого бентежить швидке потемніння цього сорту яблук при нарізці, є варіант складати їх у злегка підкислену воду (з лимонною кислотою, лимонним соком або яблучним оцтом).
- По завершенні підготовчої роботи воду зливаємо, нарізку фруктів викладаємо в підходящу ємність шарами, пересипаючи цукром. Залишаємо до виділення соку на 8 годин або на ніч.
- Ставимо ємність з соком, що виділився на прогрівання, не перемішуємо, а лише опускаємо шумівкою яблучні дольки вниз.
- Після того як вся маса закипить, варимо ласощі 20 хвилин і розкладаємо по стерильним банкам, закупорюємо стерильними кришками і після охолодження прибираємо на зберігання.
Варення з Антонівки заслужено вважається одним з кращих видів яблучного варення, його неповторний смак і нереальна краса приведуть вас в захват.