Рецепти з чорноплідної горобини від тиску

Горобина чорноплідна — безцінна ягода, містить величезну кількість корисних речовин. Використовується вона в якості альтернативного засобу від тиску. Існує кілька найбільш ефективних рецептів приготування аронії на зиму, які представлені нижче.

Як діє чорноплодка

Горобина чорна містить у високій концентрації калій, який прискорює процеси виведення солей з організму, що сприяє зменшенню набряклості і зниження кров’яного тиску. Тому аронія рекомендується до вживання всім особам, страждаючим гіпертонією.

Також в ягодах міститься аскорбінова, фолієва і лимонна кислоти, дубильні речовини, пектин, фруктоза, каротин, вітаміни (групи B, E, PP), флавоноїди, фруктоза і ще маса інших корисних речовин. Також варто згадати про високий вміст харчових волокон, корисних вуглеводів, натуральних цукрів і крохмалю.

Горобина сприяє очищення стінок судин від холестерину, тим самим покращуючи кровообіг. Регулярне вживання плодів допоможе позбутися від симптомів атеросклерозу та артеріальної гіпертензії.

Раніше фахівці рекомендували аронію для лікування гіповітамінозу та гіпертонії, але з недавніх пір її дозволено використовувати також при зниженому артеріальному тиску (гіпотонії). Пояснюється це здатністю черноплодки не тільки знижувати АТ, але і нормалізувати його. У будь-якому випадку використання горобини чорної від тиску повинно бути погоджено з дільничним терапевтом.

Яку горобину використовувати

На ефективність терапії впливає сукупність декількох факторів. Перш за все, мають значення місце і час збору плодів. Заготовляти ягоди рекомендується в період, коли в них найбільше корисних речовин і вітамінів — це приблизно кінець жовтня. Ні в якому разі не можна збирати горобину чорноплідну поблизу доріг і різних підприємств, що забруднюють атмосферу.

Рецепти приготування на зиму

Вживають аронію в свіжому, сушеному, замороженому або вареному вигляді. Правда, в останньому випадку її користь трохи знижується через термічної обробки. Але існує маса рецептів приготування лікарського засобу на зиму, які можна використовувати від тиску.

Сік з чорноплодки

Сік п’ють у свіжому вигляді або заморожують на зиму у формочках для льоду. Від підвищеного тиску можна скористатися самим доступним і простим рецептом приготування:

  1. Горобину чорноплідну (1,5-2 кг) подрібнити за допомогою ступки, блендера або соковижималки.
  2. Якщо використовувалися перші два варіанти, то вийшло пюре потрібно віджати через марлю або пропустити крізь сито, це дозволить відокремити м’якоть.
  3. Після м’якоть потрібно змішати з водою (1 ст.), трохи нагріти на слабкому вогні, але не доводити до киплячого стану.
  4. Масу віджати повторно, а в отриману рідину додати свіжовичавлений сік.

Пити лікарський склад до їжі тричі на добу по 50-60 мл Вживати протягом місяця, після чого зробити перерву на 1-2 тижні і повторити курс, але його тривалість повинна бути 20 днів, в третій раз – декада.

Завдяки унікальним властивостям горобини чорної, такий сік відмінно справляється з різкими перепадами артеріального тиску.

Настоянка на горілці

Настоянка з плодів аронії допоможе при гіпертонії, променевій хворобі, атеросклерозі, порушенні потенції, алкогольному отруєнні та багатьох інших патологічних станах.

Що робити:

  1. Плоди горобини (1 кг) промити, скласти в банку і розім’яти. Для цього краще використовувати дерев’яну ложку.
  2. Додати гвоздику (3 бутона) та півкіло цукру. Ємність накрити марлею, залишити в темному приміщенні.
  3. Через 2 дні залити пюре горілкою (1 л), банку закрити капроновою кришкою. Прибрати в прохолодне темне місце на 60 днів. Щотижня вміст рекомендується струшувати, щоб інгредієнти краще розчинилися.
  4. Після закінчення цього терміну вміст процідити, розлити по бутлях.

Зберігати готову настоянку слід в холодильнику. При бажанні в лікарський склад можна додати кору дуба, вишневі листя, смородину чорну, мед та інші інгредієнти, що поліпшують смак.

Пити щодня по 30 мг. Якщо при виготовленні лікарської настоянки використовувався спирт, перед вживанням складу необхідно розбавити водою.

Засіб можна використовувати при хронічному артриті, зниженому тиску, геморої, виразці шлунка, а також людям з підвищеним згортанням крові.

Пюре медове

Це ефективний засіб, який широко використовується при зниженому імунітеті, а також для профілактики гіпертонії. Ягідне пюре можна зберігати в холодильнику 30-45 днів або ж просто заморозити. В останньому випадку термін зберігання збільшується до півроку.

Що робити:

  1. Плоди подрібнити в блендері або просто розім’яти виделкою.
  2. Додати мед з розрахунку 2 ст. л. на 100 г горобини.

Використовувати 2 рази на день після їжі по 2 ст. л. Як для лікування, так і в якості профілактики вживати аронію рекомендується протягом 30 днів. Через півроку курс бажано повторити.

Такий спосіб використання ягід дозволяє знизити тиск, розширити судини і збільшити їх еластичність.

Варення з аронії

З чорноплідної горобини готують також варення, яке взимку додають в чай. Такий напій добре допомагає від тиску. Рецепт приготування варення досить простий:

  1. Ягоди (1 кг) промити, залити водою.
  2. Через добу рідина злити, а плоди залити гарячим сиропом, який необхідно приготувати з води (3 ст.) і цукрового піску (1,5 кг).
  3. Як тільки склад охолоне, його необхідно перелити в каструлю і варити 20 хвилин (не більше).
  4. Варення розлити в банки, закрити герметичними кришками.

Зберігати лікарський засіб слід в прохолодному місці.

Сироп на зиму

На основі плодів аронії можна приготувати дуже смачний і в той же час корисний сироп.

Що робити:

  1. Ягоду промити і покласти в каструлю з киплячою водою (0,8 л), додати вишневе листя (50 г).
  2. Через кілька хвилин варіння листя витягти, а в склад додати лимонну кислоту (15 г), залишити на добу.
  3. Після закінчення цього часу суміш процідити, додати цукор (0,6 кг), варити 2 хвилини.
  4. Готовий сироп перелити в банки, закатати.
  5. Приймати від тиску по 1-2 ст. л.

Свіжі ягоди

Щоб використовувати корисні плоди цілий рік, у тому числі і взимку, їх можна просто заморозити. Для цього горобину чорноплідну фасують по 100 г і прибирають в морозильну камеру.

Такий спосіб дозволяє зберегти найбільшу кількість вітамінів та інших корисних речовин. Це дозволить не тільки нормалізувати артеріальний тиск, але і забезпечить організм необхідними елементами, яких так не вистачає в холодну пору року. Вживати ягоди слід невеликими порціями — по 100 г в день.

Підводячи підсумки

  1. Горобина чорноплідна володіє безліччю корисних властивостей, що дозволяє використовувати її при лікуванні різних захворювань, в тому числі і гіпертонії.
  2. На зиму можна приготувати сік, сироп, варення, а також настоянку з цілющих ягід.
  3. При термічній обробці аронія втрачає частину своїх корисних якостей, тому вживати її від тиску краще в свіжому вигляді. На зиму рекомендується просто заморозити ягоди.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь