З червоними ягодами горобини звичайної, можна готувати безліч різних варень-асорті. Так, за старих часів часто варили густі, неймовірно запашні і красиві на вигляд ласощі: мерзлу горобину з яблуками. На жаль, у наші дні цей рецепт дещо призабутий і вже не такий популярний, як раніше. І дуже-дуже дарма!
Інгредієнти
Порції: –+
- Горобина 700 гр.
- Яблуко очищене 300-500 гр.
- Цукор-пісок 1 кг.
- Вода 2-2.5 ст.
Кроки
- Горобину, зібрану з дерева, очистіть від гілочок, зіпсованих плодів та іншого сміття. Як уже говорилося, найкраще варити ягоди горобини, що пережили перші морози на дереві – такі ласощі будуть найсмачнішими.
- Далі вимийте горобину за допомогою сита чи дуршлагу.
- У каструлі закип’ятіть два-три літри холодної води, окропом окропіть горобину і бланшуйте ягоди 5 хвилин, щоб зайва гіркота пішла. Відцідіть ягоди від води, відкинувши на друшляк.
- Яблука твердих сортів вимийте і наріжте часточками середньої товщини, видаліть серцевини, а шкірку можете і не знімати, якщо вам подобається її смак у варення.
- У каструлі закип’ятіть воду для сиропу, додайте цукор в окріп і добре розмішайте.
- Коли цукор повністю розчиниться, а сироп закипить, опустіть у нього горобину та яблука. Доведіть сироп з плодами до кипіння і відключіть вогонь.
- Залишіть каструлю на 6-8 годин, щоб горобина та яблучні часточки добре наситилися сиропом, прикривши кришкою або рушником.
- Через вказаний час знову доведіть варення до кипіння, відключіть вогонь і дайте настоятися плодам в сиропі 6-8 годин.
- Потім доведіть варення до кипіння втретє, поваріть 5-10 хвилин, помішуючи злегка і знімаючи піну.
- Готове варення розливайте по стерилізованих банках, закочуйте кришками і відправляйте остигати в перевернутому вигляді. Банки з варенням можна укутати чимось теплим.
Охолоджене яблучно-горобинне варення виносьте в холодне місце на тривале зберігання.
Смачного!