Рецепти варення з абрикосів
Варення з абрикосів передбачає безліч варіантів його приготування. Абрикоси можна законсервувати у вигляді повидла на зиму, зробити варення з цілісних абрикосів з кісточками, без кісточок, з половинок абрикосів, з їх часточок.
Як варити варення з абрикосів
Варіння варення з абрикосів також може відбуватися різними способами. Варення може бути дуже густим або, навпаки, дуже рідким, з великою кількістю рідкого сиропу. Варення може бути так званою “п’ятихвилинкою”, коли кип’ятиться буквально на 1-2 рази, відварюючись протягом декількох хвилин на повільному вогні. Але може варитися і значно довше, до його потрібної густини.
Дуже часто в варення з абрикосів додаються інші інгредієнти, крім цукру. Наприклад, фрукти або ягоди, коріння (імбирний корінь), ваніль, спеції у вигляді кориці або кардамону. Горіхи (мигдаль, фундук, волоські) також добре поєднувані з абрикосами в варенні.
У різних кулінарних рецептах заготовок з абрикосів можна зустріти лимонний сік, скоринки цитрусових, деякі види алкоголю (коньяк, ром), які надають варення або джему з абрикосів особливий аромат.
Важливий момент при варінні варення з абрикосів – вибір самих фруктів для нього. Абрикоси повинні бути щільними, краще дрібними, зрілими, але не перестиглими. Зовнішніх дефектів, червоточин на шкірці фруктів бути не повинно.
Щоб абрикоси в варенні виглядали соковитими, не розвареними і цільними, плоди перед застосуванням слід ретельно промити і обов’язково висушити їх. Якщо на фруктах буде залишатися волога від їх миття, в варення абрикоси можуть швидко розваритися і втратити гарний вигляд.
Щоб акуратно витягти кісточку з плоду, залишаючи його цільним (наприклад, для варення з цілих абрикосів або начинених горіхами), слід зробити акуратний надріз зверху фрукта і витягти з нього також акуратно шпилькою або іншим гострим предметом кісточку через надріз.