Омлет як у дитячому садку в духовці – це чудові спогади безтурботного часу, коли дерева були великими. Але це для дітей час, проведений у дитячому садку, безтурботна та весела пора. Для працівників дитсадка, а особливо кухарів – це відповідальна робота. Відповідальна подвійно, адже нагодувати треба дітей. Тому норми та правила приготування їжі в дитячих садках набагато суворіші, ніж у решті громадського харчування.
Але повернемось до омлету. Страва безсумнівно смачна та корисна. Хто пам’ятає, омлети в садку були пишними, зверху золотистими, а всередині з дуже ніжною текстурою. Для отримання такого результату існує одне головне та непорушне правило – на кожне яйце необхідно 50 мілілітрів молока щонайменше 3,6% жирності. І ще – у їдальнях, а це промислове виробництво (тобто велика кількість порцій), готують омлет у великих спеціальних деках у духових шафах. Для того, щоб приготувати щось схоже, потрібна форма для запікання, стандартний лист (з духовки) не підійде. Якщо є форма запікання лазаньї (або подібна) – це найкращий варіант.
Решту тонкощів розберемо в процесі приготування. Приступимо.
- Куряче яйце 6 шт.
- Молоко коров’яче 300 мл.
- Масло вершкове для змащування
- Сіль за смаком
- Почнемо готувати омлет як у дитячому садочку у духовці. Продукти попередньо (яйця, олія, молоко) необхідно дістати з холодильника, вони мають бути кімнатної температури.
- Візьміть відповідну миску. Розбийте яйця і влийте їх у миску. Віночком або столовою вилкою перемішайте білки з жовтками. Не інтенсивно і не використовуйте міксер. Чим менше бульбашок (особливо великих) на поверхні суміші – тим краще.
- Влийте до яєць молоко і посоліть з розрахунку 0,5 грама (або менше) на одне яйце. Потім (акуратно, не збовтуючи) перемішайте суміш.
- Візьміть форму для запікання з товстим дном та стінками. Невеликою кількістю вершкового масла змастіть дно і стінки форми зсередини. Олії має бути небагато, тільки для утворення тонкої масляної плівки.
- Увімкніть духовку. Встановіть температуру 200 градусів. Нехай прогрівається.
- Акуратно, не кваплячись (так, як змішували омлетну суміш) вилийте її у форму для запікання. Омлетна суміш повинна займати у формі для запікання трохи більше 2/3 висоти, адже омлет «підросте».
- Встановіть форму із омлетною сумішшю в духовку на середню решітку. Запікайте близько 30 хвилин, але врахуйте всі різні духовки. У будь-якому випадку орієнтуйтеся на стан омлета через скло духовки, відкривати не можна, омлет не підніметься або (якщо піднявся) одразу опаде. Якщо зверху омлет став золотавим і підвівся – він готовий.
- Після приготування не відкривайте духовку відразу. Дайте омлету постояти 5 хвилин. Потім дістаньте його із духовки. Омлет трохи опаде. Не засмучуйтесь, це нормально. Розділіть омлет на порції та подавайте до столу.
Така краса не потребує прикраси (та й у садку омлет подавали без зелені).
Смачного!