Поєднання груші та сливи – дуже вдале, особливо для компоту, що заготовляється на зиму. За кілька місяців зберігання компот встигне настоятися приємним ароматом та солодким смаком груші, рубіновим кольором та кислинкою сливи. Відкриваючи взимку баночку компоту з літніх фруктів, ви насолоджуватиметеся смаком і ароматом літа, а трохи ванілі, якої ми додамо в процесі приготування компоту, надасть йому чудового післясмаку.
Інгредієнти
Порції: –+
- Груша ½ кг.
- Слива синя ½ кг.
- Цукор-пісок 150 гр.
- Ванілін 1 пачка
- Вода 2.5 л.
- Лимонна кислота 2 гр.
Кроки
- Для того щоб приготувати компот зі злив та груш на зиму, промиваємо фрукти під проточною водою, видаляємо листя, плодоніжки. Для приготування компоту підійде будь-який сорт груш, найголовніше, щоб вони були тверді. Якщо груші будуть м’які – компот вийде каламутний та набуде коричневого кольору. Сливи теж відбираємо щільні, можна дуже великі.
- Груші розрізаємо на 4 частини та видаляємо серцевину. У ємність наливаємо воду, насипаємо в неї лимонну кислоту, перемішуємо до розчинення і закидаємо в неї нарізані на часточки груші. Витримуємо 5-7 хвилин, після чого воду зливаємо, вона нам більше не знадобиться.
- Потім у глибоку каструлю наливаємо чисту відфільтровану воду, ставимо на середній вогонь і доводимо до кипіння. Варимо сироп, помішуючи до повного розчинення цукру. Потім сироп додаємо підготовлені фрукти, перемішуємо і доводимо до кипіння, потім зменшуємо вогонь, додаємо стручок ванілі і томимо кілька хвилин, поки груші не стануть м’якими. Після чого фрукти за допомогою шумівки виймаємо з каструлі і розкладаємо по стерилізованим банкам, а сироп проварюємо ще протягом 10 хвилин, після чого виймаємо стручок ванілі з сиропу.
- отовий гарячий сироп розливаємо по баночках і щільно закручуємо кришками прокип’яченими. Перевертаємо банки вгору дном, перевіряємо герметичність, після чого банки вкриваємо теплим пледом і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. На наступний день готовий компот прибираємо на зберігання у темне прохолодне місце.