Леквар – традиційне Закарпатське густе сливове повидло без цукру і важлива частина культури. У регіоні воно є улюбленою начинкою для різноманітної солодкої випічки, в тому числі фірмових кіфликів. Готують леквар кілька діб у величезних в мідних котлах на відкритому вогні. Тому, якщо вам необхідно «утилізувати» великий урожай слив, візьміться приготувати сливове повидло на зиму.
Рецепт дуже простий і не вимагає особливих кулінарних навичок. Однак майте на увазі, що процес приготування досить тривалий, хоча і не трудомісткий. Але коли ви спробуєте це густе, уварене повидло, ви зрозумієте, що час було витрачено не даремно. На виході виходить в п’ять-десять разів менше продукту, ніж слив. Даний рецепт розрахований на одну півлітрову банку. Сливу краще брати сорту “угорка” — невелику, довгасту, лілового кольору.
- Слива 3 кг.
- Добре помийте сливу і видаліть з неї кісточки. Розріжте плоди навпіл.
- Перекладіть очищені сливи в каструлю з товстим дном. На повільному вогні, постійно помішуючи, доведіть їх до кипіння
- Тепер зробіть вогонь ще менше і продовжуйте варити, постійно помішуючи, 20 хвилин. Зніміть каструлю з плити і дайте вариву відпочити приблизно добу.
- Повторюйте цей цикл протягом 5 днів. Коли повидло не вивалюється з перевернутої ложки – воно готове.
Леквар особливо дивовижний на сніданок. Тільки уявіть: чіабатта, намазана маслом, а зверху товстий шар густого сливового повидла з ароматом літа.