Не багато знають, що півня можна смачно приготувати в домашніх умовах, зокрема зварити (як готову м’ясну страву, або для супу або холодцю). Розглянемо докладніше, як і скільки варити півня до готовності в каструлі, щоб м’ясо було м’яким, соковитим і смачним.
Скільки варити півня до готовності?
Час варіння півня залежить в першу чергу від віку птиці, а також від того, де вона вирощена (домашній чи ні). Розглянемо детальніше, скільки потрібно варити півня в домашніх умовах:
- Скільки варити домашнього півня (молодого і старого)? Старого півня цілком потрібно варити виходячи з пропорції 1 годину на 1 кг ваги тушки (наприклад, півня вагою 3 кг потрібно варити 3 години) після закипання води в каструлі, молодого півня потрібно варити виходячи з пропорції 40 хвилин на 1 кг ваги тушки.
- Скільки варити півня для супу (для бульйону)? Порізаного на шматочки півня (крила, гомілки) для наваристого бульйону потрібно варити 1,5-2 години (якщо півень молодий, то в середньому 1 годину).
- Скільки часу варити півня на холодець? При варінні холодцю потрібно враховувати – молодий півень чи старий, відповідно час варіння буде 40-60 хвилин на 1 кг ваги птиці + ще 1-1,5 години зверху.
Дізнавшись, скільки часу варити домашнього півня, розглянемо далі, як його правильно зварити в каструлі, щоб м’ясо повністю сварилася і не було жорстким.
Як зварити півня в каструлі?
На приготування домашнього півня буде потрібно не мало часу, при цьому, щоб м’ясо після приготування було соковитим і м’яким слід варити півня в такій послідовності:
- Курка 1 кг.
- Морква 1 шт.
- Цибуля ріпчаста 1 шт.
- Перець чорний горошок 4 шт.
- Вода 2 л.
- Сіль 1 ч. л.
- Лавровий лист 2-3
- Розбираємо тушку півня на частини, після чого ретельно їх промиваємо в холодній воді.
- Кладемо оброблену тушку півня в каструлю відповідного розміру і заливаємо холодною водою, після чого на великому або середньому вогні доводимо воду в каструлі до кипіння.
- Після закипання води в каструлі на середньому вогні варимо півня 10-15 хвилин, постійно знімаючи ложкою з поверхні води утворюється пінку.
- Далі зменшуємо вогонь (вода не повинна сильно кипіти) і додаємо у воду сіль (за смаком), лавровий лист (2-3 шт), чорний перець горошком (4-5 шт.), а також цілу почищену цибулину і моркву, щоб бульйон і м’ясо були більш смачними і ароматними.
- Варимо півня кілька годин (виходячи з пропорції зазначеної на початку статті: молодого півня варять по 40 хвилин на 1 кг ваги тушки, а старого по 60 хвилин на кожен кілограм її ваги).
- Під час варіння при необхідності додаємо окріп, якщо в каструлі вода википає.
- Наприкінці варіння пробуємо м’ясо на готовність (повинен бути м’яким і при проколюванні ніде не повинна виступати кров, тільки світла рідина) і якщо півень зварився, відставляємо каструлю з вогню і даємо м’яса настоятися в бульйоні 15-20 хвилин, щоб воно було смачніше і соковитіше.
У висновку до статті можна відзначити, що правильно зварити домашнього півня не так просто, але кінцевий результат того вартий, м’ясо буде смачним і ситним, а з бульйону можна приготувати дуже смачний суп. Свої відгуки та корисні поради, скільки часу і як варити півня в каструлі, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.