Як і скільки варити півня?

як варити півня

Не багато знають, що півня можна смачно приготувати в домашніх умовах, зокрема зварити (як готову м’ясну страву, або для супу або холодцю). Розглянемо докладніше, як і скільки варити півня до готовності в каструлі, щоб м’ясо було м’яким, соковитим і смачним.

Скільки варити півня до готовності?

Час варіння півня залежить в першу чергу від віку птиці, а також від того, де вона вирощена (домашній чи ні). Розглянемо детальніше, скільки потрібно варити півня в домашніх умовах:

 • Скільки варити домашнього півня (молодого і старого)? Старого півня цілком потрібно варити виходячи з пропорції 1 годину на 1 кг ваги тушки (наприклад, півня вагою 3 кг потрібно варити 3 години) після закипання води в каструлі, молодого півня потрібно варити виходячи з пропорції 40 хвилин на 1 кг ваги тушки.
 • Скільки варити півня для супу (для бульйону)? Порізаного на шматочки півня (крила, гомілки) для наваристого бульйону потрібно варити 1,5-2 години (якщо півень молодий, то в середньому 1 годину).
 • Скільки часу варити півня на холодець? При варінні холодцю потрібно враховувати – молодий півень чи старий, відповідно час варіння буде 40-60 хвилин на 1 кг ваги птиці + ще 1-1,5 години зверху.

Дізнавшись, скільки часу варити домашнього півня, розглянемо далі, як його правильно зварити в каструлі, щоб м’ясо повністю сварилася і не було жорстким.

Як зварити півня в каструлі?

 • Інгредієнти: М’ясо півня – 1 кг, вода – 2 л,, морква – 1 шт, цибуля – 1 шт, сіль – 1 ч. л., лавровий лист – 2-3 шт., перець чорний горошком – 4-5 шт.
 • Загальний час приготування: 1 година 30 хвилин, час приготування: 1 година 30 хвилин.
 • Калорійність: 170 калорій на 100 грам продукту).
 • Кухня: Європейська. Тип страви: м’ясне блюдо. Кількість порцій: 2.

На приготування домашнього півня буде потрібно не мало часу, при цьому, щоб м’ясо після приготування було соковитим і м’яким слід варити півня в такій послідовності:

 1. Розбираємо тушку півня на частини, після чого ретельно їх промиваємо в холодній воді.
 2. Кладемо оброблену тушку півня в каструлю відповідного розміру і заливаємо холодною водою, після чого на великому або середньому вогні доводимо воду в каструлі до кипіння.
 3. Після закипання води в каструлі на середньому вогні варимо півня 10-15 хвилин, постійно знімаючи ложкою з поверхні води утворюється пінку.
 4. Далі зменшуємо вогонь (вода не повинна сильно кипіти) і додаємо у воду сіль (за смаком), лавровий лист (2-3 шт), чорний перець горошком (4-5 шт.), а також цілу почищену цибулину і моркву, щоб бульйон і м’ясо були більш смачними і ароматними.
 5. Варимо півня кілька годин (виходячи з пропорції зазначеної на початку статті: молодого півня варять по 40 хвилин на 1 кг ваги тушки, а старого по 60 хвилин на кожен кілограм її ваги).
 6. Під час варіння при необхідності додаємо окріп, якщо в каструлі вода википає.
 7. Наприкінці варіння пробуємо м’ясо на готовність (повинен бути м’яким і при проколюванні ніде не повинна виступати кров, тільки світла рідина) і якщо півень зварився, відставляємо каструлю з вогню і даємо м’яса настоятися в бульйоні 15-20 хвилин, щоб воно було смачніше і соковитіше.

У висновку до статті можна відзначити, що правильно зварити домашнього півня не так просто, але кінцевий результат того вартий, м’ясо буде смачним і ситним, а з бульйону можна приготувати дуже смачний суп. Свої відгуки та корисні поради, скільки часу і як варити півня в каструлі, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.

Інгредієнти
Порції: +2
На порцію
Калорії: 170 ккал

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь