Узвар-один з найулюбленіших напоїв для українців. Це не звичайний компот зі свіжих фруктів, а узвар із сухофруктів засушених і тому дуже ароматних. Саме тому у нього концентрований запах і насичений смак. А в мій фірмовий рецепт узвару додаються ще прянощі, як на глінтвейн. Тоді він виходить максимально зігріваючим і смачним.
Класичний узвар по-українськи
Український узвар традиційно готується в холодну пору року, коли свіжих плодів, ягід і фруктів немає в наявності. Добре, що сьогодні можна додати в напій не тільки традиційні яблука, груші і чорнослив, а й цитрусові. Пропоную вам класичний рецепт узвару по-українськи і трохи альтернативний – яким його роблять у нас вдома.
- Яблуко сушене 200 гр.
- Груша сушена 200 гр.
- Чорнослив 200 гр.
- Родзинки 100 гр.
- Цукор-пісок за смаком
- Мед квітковий за смаком
- Сухофрукти треба добре промити і залишити у воді. Можна на 30-40 хвилин, але я зазвичай залишаю на годину і більше.
- Секрет приготування узвару з сухофруктів в послідовності їх варіння. Спочатку треба залити окропом груші і поставити їх на вогонь, щоб повільно кипіло. Через 10 хвилин додаєте яблука, ще через 10 — чорнослив, а ще через 10 родзинки.
- Після останнього інгредієнта варимо все протягом 20-30 хвилин, знімаємо з плити і даємо трохи охолонути.
- Цукор можна додати відразу ж після виключення. А ось мед краще додавати в трохи остиглий узвар. Тоді він збереже свої корисні властивості і не втратить нотки медового смаку.
- Дайте узвару охолонути і подавайте. Мої домочадці, наприклад, люблять пити його ще теплим, як чай.
Мій рецепт узвару практично нічим не відрізняється від класичного варіанту. Але взимку я люблю більш насичені смаки напоїв. Тому додаю туди свіжий апельсин, нарізаний часточками (якщо маленький, то один, якщо великий — половину). Більше не буде потрібно, щоб не було гіркоти від шкірки. Апельсин додаю за 10 хвилин до кінця варіння. А разом з цукром всипаю спеції: корицю, бадьян, імбир, гвоздику. Спробуйте!