Густе желе з обліпихи на зиму з желатином буде у вас красивою, смачною і ароматною заготівлею на зиму з цієї «царської ягоди». Хоча желе з обліпихи непогано застигає саме по собі за рахунок натурального пектину, але желатин його робить просто шикарним. Готуємо желе з соку перетертої обліпихи. Розрахунок цукру і соку ягоди вказано в рецепті, а желатин додається в розрахунку 30 г на літр соку. Основний час витрачається на підготовку цієї ягоди до переробки.
Інгредієнти
Порції: –+
- Обліпиха 1.8 кг.
- Цукор-пісок ⅘ кг.
- Желатин 30 гр.
Кроки
- Починаємо з самого важкого. Ягоди зібраної обліпихи ретельно переберіть, видаливши плодоніжки, дрібне сміття і пошкоджені плоди. На друшляку обліпиху добре промийте під проточною водою і зайву рідину струсіть.
- Будь-яким способом, а найкраще дерев’яним товкачем ягоди ретельно розімніть. Робіть це, помістивши посуд з ягодою у великий пакет, оскільки буде багато бризок соку.
- Отриману масу добре протріть через сито або відіжміть через складену в кілька шарів марлю. Кількість отриманого соку виміряйте для правильно розрахунку цукру. З цієї кількості обліпихи в середньому виходить 1 літр соку.
- Сік перелийте в посуд для варіння варення, поставте на невеликий вогонь і повністю розчиніть в соку потрібну кількість цукру.
- Потім на помірному вогні сік доведіть до кипіння, зніміть пінку з поверхні і поваріть його вже на маленькому вогні протягом 7-12 хвилин.
- Трохи соку отлейте в піалу, остудіть, насипте желатин і залиште на 15-20 хвилин для набухання.
- Набряклий желатин перекладіть в гарячий сироп. При активному помішуванні доведіть масу до кипіння поваріть 1-2 хвилини і вогонь вимкніть. Банки і кришки заздалегідь простерилізуйте сухим гарячим способом, наприклад в духовці.
- Приготоване желе з обліпихи з желатином розлийте по стерильним банкам, герметично закупорте і після охолодження перенесіть на зберігання в темне прохолодне місце.
Смачних і вдалих заготовок!