Ми з сусідами по дачі — кращі друзі. Поки я підживлююся мудростями в садівництві від Віри Борисівни, чоловік мотає на вус поради дядька Толі. Він і шашлик готує, як справжній грузин, і машину може полагодити, і квасом сусіда пригостити. До слова, від цього напою я без розуму. Білий квас від дядька Толі потрібно запатентувати.
Цей напій наш шановний сусід готує не на хлібних кірках, а на молотому неферментованому житньому солоді. Завдяки гречаному борошну і родзинкам білий квас набуває свій унікальний солодкувато-пряний смак. Цього літа ви просто зобов’язані його спробувати!
- Борошно гречане 80 гр.
- Закваска 1 ч. л.
- Вода 3 л.
- Родзинки 8-10 шт.
- Житній солод 180 гр.
- Для початку потрібно приготувати сусло. Для цього змішайте в чавунній або глиняній ємності неферментований мелений солод з гречаним борошном. Їх залийте 1 л окропу.
- Гарненько перемішайте інгредієнти, накрийте їх рушником і залиште остигати при кімнатній температурі до 37-38° C. Температуру краще перевіряти кулінарним градусником.
- Коли сусло охолоне до потрібної температури, додайте в нього готову закваску і родзинки. Вони обов’язково повинні бути сухими. Знову все перемішайте і накрийте рушником.
- При кімнатній температурі тримайте квас добу. Бродіння, як правило, починається через 3-5 годин. На наступний день перелийте до основи квасу холодну воду, що залишилася.
- Перемішайте масу в ємності, знову накрийте її рушником. Тепер залиште заготовку при кімнатній температурі на 1-2 доби. Час залежить від інтенсивності бродіння.
- Через добу можете спробувати квас. Якщо ви відчуваєте, що він досить кислий і газований, процідіть його через 4 шари марлі в іншу ємність. Можна відразу в бутель.
Бутель герметично закрийте, приберіть в холодильник. Напій дозріє для вживання через 2-3 дні. Тоді білий квас можна подавати до столу, готувати на ньому окрошку і інші смачні страви. А ви вмієте робити домашній квас? Яким рецептом користуєтеся ви?