Окрошка — холодна перша страва національної російської кухні. Відповідь на питання «як зробити окрошку», закладений вже в самій назві цієї страви. Рецепт окрошки простий: по суті, слід лише накришити практично будь-які овочі, додати зелень і залити все це квасом. Саме так, і народилася колись на Русі перша окрошка на квасі. Сьогодні ж до складу окрошки часто входять невідомі раніше людині овочі.

Як приготувати окрошку

Рецепт приготування окрошки передбачає кілька етапів: приготування овочевої маси з нарізаних дрібними кубиками овочів з нейтральним смаком (відварна картопля, ріпа, морква, бруква, свіжі огірки); додавання за бажанням відвареного м’яса або риби; додавання спеціальної окрошечної заправки; настоянка отриманої маси близько півгодини; додавання пряної зелені; заливка квасом; додавання сметани і рубаного яєчного білка.

Окрошечна заправка готується з розтертих в невеликій кількості квасу або огіркового розсолу, гірчиці, зеленої цибулі, чорного перцю, хрону і жовтків яєць. Для окрошки на квасі використовується спеціальний білий квас. Сусло такого квасу готується з трьох видів борошна (житнього гречаного і пшеничного), двох видів солоду (житнього і ячмінного), і закваски з додаванням м’яти. Щоб приготувати не звичайну овочеву окрошку, а більш ситну м’ясну окрошку, м’ясо використовується відварне, нежирне, різних сортів. Рибу беруть з солодким і не костистим м’ясом-це Лин, судак, осетер, тріска. Однак сьогодні при приготуванні окрошки в домашніх умовах для економії часу роблять окрошку з ковбасою. Часто квас використовується не спеціальний окрошечний, а звичайний хлібний квас, а окрошечна заправка взагалі не готується.

Сьогодні крім класичної окрошки на квасі існують і інші варіанти окрошки, рецепти найрізноманітніші: окрошка на кефірі, окрошка на сироватці, окрошка на сметані, окрошка на майонезі, окрошка з оцтом, окрошка хлібна, окрошка на бульйоні, таратор – Болгарська окрошка на йогурті, і навіть дієтична окрошка на мінеральній воді (на мінералці) – для зменшення калорійності.

Якщо ви розібралися як готувати окрошку, і у Вас вийшла смачна окрошка, розмістіть в коментарях під рецептом фото окрошки і Ваші поради про те, як робити окрошку. Рецепт з фото стане в нагоді багатьом.

0564
Окрошка на квасі — дуже популярний і смачне блюдо, яке часто готують влітку. Найчастіше використовують класичні рецепти з ковбасою. Розглянемо декілька найкращих варіантів на будь-який смак.
страви з авокадо рецепти
20 хв0627
Авокадо володіє ніжним, вишуканим і м’яким смаком. Фрукт здатний доповнити та урізноманітнити багато страви. Він прекрасно поєднується з багатьма продуктами.