Рецепт справжнього ізраїльського хумусу

Якщо ви хоч раз були в гостях у родичів у Хайфі, Тель-Авіві, Ейлаті або Нацерете, то в закуску на ім’я Хуммус ви закохаєтеся на все життя, серйозно і надовго – запевняю вас. Це смачно завжди, за будь-яких обставин і за будь-якої компанії.

Закуска є пастою золотистого кольору, приправленою оливковою олією. Продають хумус разом з пітою – коржом, який для зручності обертають папером. Така їжа може бути закускою перед основним обідом або вечерею або основною стравою.

Для приготування хумусу по-єврейськи візьміть продукти за списком. Нут потрібно замочити у холодній воді на ніч.

Якщо ви хочете скуштувати хумус як основну національну страву, вибирайте масабаха – це паста на основі нутового пюре, приправлена ​​оливковою олією, лимонним соком, часником, паприкою. Обов’язковий компонент страви – тхіна – паста із кунжутного насіння. Їжу подають разом із баклажанами, солоним сиром. Якщо ви надто зголоднієте, вибирайте каварму – у цьому випадку хумус подають разом обсмаженим м’ясом та овочевим салатом.

Інгредієнти
Порції: +10
Кроки
1 год 30 хвДрук
  • Для приготування хумусу по-єврейськи візьміть продукти за списком. Нут потрібно замочити у холодній воді на ніч.
  • Залити нут холодною свіжою водою, додати соду на кінчику ножа і відварити до готовності, в залежності від сорту нуту це займе від 30 хвилин до 1 години.
  • Поки вариться горох, приготуємо пасту тахіні (тхіну). Вона дуже дорого коштує, а приготувати її в домашніх умовах дуже просто і дуже швидко. Насіння кунжуту висипати на суху розігріту сковороду та підсушити до рум’яного кольору.
  • Коли насіння кунжуту стане красивого жовтого кольору і піде смачний горіховий запах, насіння готове. Перекладіть їх теплими в кавомолку і помеліть в однорідну пасту.
  • Додайте 1-2 столові ложки рослинної олії, перемішайте. Кунжутна паста Тахіні готова.
  • За цей час нут приготується. Воду, в якій він варився, не зливати, вона знадобиться для приготування хумуса.
  • У блендер перекласти відварений нут, пасту тахіні, 3-4 ложки оливкової олії, трохи кінзи, часник, лимонний чи лаймовий сік, зіру, сіль та перець за смаком. Залишити 1 столову ложку нуту для прикраси. Підливаючи трохи відвару від нуту, регулюємо бажану густоту хумусу. Досягши бажаної консистенції та смаку, залишаємо хумус на кілька хвилин, щоб усі смаки змішалися.

Хумус по-єврейськи готовий. Викласти його в блюдо для подачі, полити оливковою олією, посипати відвареним нутом, посипати солодкою червоною паприкою.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь