Рецепти заправки для борща на зиму
Заправка для борщу на зиму — відмінна підмога для кожної господині і чудовий спосіб насолоджуватися відмінним смаком борщу і заряджатися вітамінами навіть в зимовий час, адже в основі будь-якої зимової заправки для борщу лежать буряк з морквою. При наявності такої заправки досить буде просто зварити бульйон, додати в нього капусту з картоплею, трішечки проварити, а потім додати заправку і варити борщ ще сім-десять хвилин. Борщі з додаванням різних заправок виходять дуже ароматними, шалено красивими і неймовірно смачними!
Як приготувати заправку для борщу на зиму
Крім стандартного набору овочів для приготування зимової заправки для борщу (цибулі, буряка і моркви), можна додати в заправку і корінь селери або петрушки, а також найрізноманітнішу зелень (селера, петрушку, кріп і т.д.). А зберігаються такі заправки або в простерилізованих банках, або в замороженому вигляді в морозилці. Деякі господині дозволяють собі піти ще далі і закочують хоча б по кілька баночок готового борщу. Готуються вони досить просто, крім того, їх цілком допустимо використовувати не тільки при приготуванні класичного борщу, але і при варінні інших видів борщів, яких в сучасній кулінарії існує чимало. А ще такі заправки частенько їдять в якості салату!
Буряк для приготування зимових заправок для борщу можна брати практично будь-який. Його спочатку очищають, а потім пропускають через відповідну насадку м’ясорубки або натирають на тертці. А щоб не забризкати яскравим буряковим соком всю кухню, можна надіти на м’ясорубку або на тертку об’ємний целофановий пакет. Морквину завжди натирають на тертці, а що стосується цибулі, то її краще не натирати, а дрібненько порубати – заправка в даному випадку буде набагато смачніше. Якщо ж для приготування зимової заправки для борщу будуть використовуватися помідори, то бажано заздалегідь очистити їх від шкурок – для того, щоб зробити це було набагато простіше, на кожному плоді спочатку роблять невеликий хрестоподібний надріз, після чого заливають томати окропом, а через пару-трійку хвилин воду зливають і починають знімати шкірку, яка буде відділятися без особливих зусиль.
Банки, в яких буде зберігатися зимова заготівля для борщу, обов’язково стерилізують, а після того, як вони будуть закатані, їх перевертають догори дном і гарненько загортають в ковдру. Ну а після доби можна сміливо відправляти заправку на зберігання в комору!