Рецепти кавунового варення
Кавунове варення — солодкий, красивий десерт з яскравим кавуновим смаком. Готувати варення з кавунів можна різними способами, з м’якоттю і без неї, з додаванням кірочок кавуна, з додатковими інгредієнтами (ягодами, фруктами, горіхами), так і без них.
Як варити варення з кавуна
Готують варення з кавуна методом уварювання кавунового соку з цукром, також «п’ятихвилинним» способом, коли підготовлена м’якоть кавуна пересипається цукром до появи соку, потім доводиться до кипіння, кипить п’ять хвилин, вимикається, остуджується. Потім процес кип’ятіння повторюється. Далі варення закочують по стерилізованим банкам і переносять на зберігання в комори, в льохи.
Готувати м’якоть кавуна, особливо якщо є рішення готувати варення з його скоринками, можна в цукровому сиропі. Для цього сироп попередньо готується з частини води і цукру. Потім в нього опускають підготовлені інгредієнти — скоринки кавуна, нарізані тонко, м’якоть без кісточок. Варення доводять до кипіння, трохи кип’ятять, остуджують. Процес можна повторити, щоб варення було густим. Далі варення закупорюють в скляні банки на зимове зберігання.
Варення з кавуна може служити прекрасним доповненням до різної солодкої випічки – оладок, млинців. Ним можна просочувати торти, тістечка, кекси, іншу випічку. З кавунового варення дуже смачні прохолоджуючі напої, наприклад, морси.