Під час останньої нашої поїздки до Львова ми з чоловіком постаралися зайти в усі знамениті заклади національної кухні. Чоловік, звичайно, був в захваті від місцевих домашніх ковбасок і асортименту брендованого пива. А мені особисто сподобався “запаяний” кави, який подали разом з легендарною випічкою. Львівські пончики відрізняються від радянських не тільки розміром, але і за смаком.
По-перше, у Львові таку випічку називають пампушкАми або пампухАми. Їх традиційно готують перед Різдвом, напередодні 25 грудня. Тісто зазвичай начиняють або солодкою маковою начинкою, або повидлом. Це робить пончики ще більш апетитними і приємними на смак. На Святу вечерю пампухи ставлять як десерт. Пропоную приготувати їх і вам!
Львівські пончики: секрет приготування тіста
Крім того, що пампушки по-львівськи готують з начинкою, вони також відрізняються від класичних способом приготування тіста. Перелік необхідних інгредієнтів, варіанти начинки і інші деталі приготування ви дізнаєтеся нижче. Удачі!
- Борошно пшеничне 1.2 кг.
- Молоко коров’яче 600 мл.
- Цукор-пісок 220 гр.
- Сіль 1 ч. л.
- Олія соняшникова 70 мл.
- Масло вершкове 70 гр.
- Жовтки 3 шт.
- Ванілін за смаком
- Дріжджі 40 гр.
- Вишня 200 гр.
- Для початку зробіть опару. У глибоку ємність перелийте тепле молоко. До нього додайте 1 ст.л. цукру, покришите туди ж пресовані дріжджі. Перемішавши. Просійте в опару 200 г борошна. Знову перемішайте інгредієнти.
- Накрийте ємність з опарою рушником і залиште при кімнатній температурі на 2 години. Через деякий час знову ретельно перемішайте суміш. Не припиняючи працювати віночком, вмішайте в неї залишки цукру, ванілін, сіль і обидва види масла-олії.
- В цю однорідну суміш пересипте грам 600 борошна. Рештою 200 г борошна пересипте робочу поверхню. Замісіть тісто. Коли воно буде готове, помістіть його в миску, змащену олією, і залиште хвилин на 30 хв теплому місці.
- Тісто, що підійшло розділіть на кілька частин, кожну скачайте в ковбаску. Наріжте їх шматочками приблизно 70 г кожен. Сформуйте коржі, в центр кожної помістіть по кілька вишень без кісточок. Можна брати як свіжі, так і консервовані.
- Сховайте начинку в тісті, щільно прищепіть краї. Обсмажуйте пончики до рум’яності у великій кількості гарячої олії. Готові вироби перекладайте на паперові рушники, щоб ті ввібрали зайвий жир.
Не даючи пончикам охолонути, відразу пересипте їх цукровою пудрою. Подавайте випічку до столу теплою з кефіром, узваром або несолодким компотом. Традиційний український десерт до Різдва готовий!