Люблю щі та супи з квашеною капустою, але цей суп перевершив усі очікування! Так смачно, що нема слів, це описати. Звичайно, доведеться трохи повозитися, але смак окупить усі ваші старання.
Часто приготування квашеної капусти стає справжнім випробуванням і забирає багато часу та енергії. Багато господинь, прагнучи зробити процес шатківниці більш швидким і зручним, стали використовувати сучасні домашні слайсери.
Оптимальне рішення для цього завдання – це компактні, потужні та доступні за ціною скиборізки. Такі пристрої не тільки допоможуть вам швидко нарізати капусту, але стануть незамінними помічниками в приготуванні інших страв.
- Яловичина (грудинка, ребра – для бульйону) 750 гр.
- Свинячі ребра (копчені) 200 гр.
- Картопля 2 шт.
- Цибуля ріпчаста 2 шт.
- Селера черешкова 3 шт.
- Капуста квашена 500 гр.
- Сметана 25% 100 гр.
- Борошно пшеничне 1.5 ст. л.
- Смалець 2 ст. л.
- Цибуля зелена 3 стебла
- Кріп 1 пучок
- Сіль за смаком
- Перець чорний мелений 1 ч. л.
- Цукор-пісок за смаком
- Сік лимонний (або оцет) за смаком
- Для початку варимо бульйон. Яловичину заливаємо 2-2,5 літрами холодної води та варимо без солі години півтори – до повної м’якості м’яса. М’ясо виймаємо з бульйону, проціджуємо бульйон.
- Картоплю чистимо і крупно нарізаємо, селеру нарізаємо тонкими скибочками.
- Каструлю з бульйоном ставимо на вогонь, доводимо бульйон до кипіння, всипаємо картоплю та селеру і варимо до м’якості.
- Копчені свинячі ребра розрізаємо вздовж кісточки
- Закладаємо в каструлю ребра та квашену капусту. Зменшуємо вогонь до малого, прикриваємо каструлю кришкою і варимо 45 хвилин.
- Поки варяться ребра з капустою, ми варену яловичину звільняємо від кісток, хрящиків, товстих плівок та нарізаємо шматочками. Для супу необов’язково використати всю варену яловичину, достатньо по 3-4 шматочки на порцію. Решту вареного м’яса використовуйте в інших стравах.
- Цибулини очищаємо та нарізаємо дрібним кубиком.
- На смальці, а за його відсутності, на вершковому топленому маслі або навіть на олії обсмажуємо цибулю до появи коричневих краєчків.
- На сухій сковороді обсмажуємо борошно до пожовтіння та появи виразного аромату.
- І цибулю, і муку знімаємо з вогню і відставляємо набік. Знімаємо каструлю із супом із вогню. З каструлі виделкою, шумівкою або іншим підсобним пристосуванням виловлюємо свинячі ребра на тарілку. Трохи їх охолоджуємо і знімаємо м’ясо з кісточок, нарізаємо м’ясо середніми шматочками. М’ясо свинячих реберець і шматочки вареної яловичини повертаємо в каструлю. Каструлю ставимо на середній вогонь.
- Повертаємо сковороду з цибулею на вогонь, викладаємо сметану, перемішуємо, доводимо до кипіння.
- Всипаємо борошно і швидко і ретельно перемішуємо, розтираючи борошно.
- Вливаємо борошняну заправку в каструлю з супом, перемішуємо, доводимо до кипіння, виправляємо смак, додаючи сіль, цукор, сік лимона, всипаємо чайну ложку чорного свіжомеленого перцю, знімаємо з вогню.
- Засипаємо нарізану зелену цибулю і кріп, накриваємо кришкою і даємо настоятися 25-30 хвилин.
Розливаємо капустняк по тарілках.
Мій дід на обід їв тільки капустняк, з’їв дві тарілки, від другого відмовився.
Дуже смачно та душевно!