Бурекас, бурек — вид несолодкої випічки турецькою (мабуть, анатолійського) походження, популярний у країнах колишньої імперії Османа і сусідніх з ними. Схожий на пиріжки, але робиться зазвичай з листкового тіста і завжди випікається в печі. Цей вид випічки зветься «бурекас» в Ізраїлі, де він особливо популярний. В інших сусідніх з Туреччиною країнах (балканські країни, Вірменія) «бурек» має назви «бюрек», «бурка», «берек», «бурег». Від турецького бурека походить популярний кримськотатарський чебурек.
В Ізраїлі найчастіше бурекас тісто – філло, хоча часто роблять і з листового тіста. Bourekas бувають з сиром, овочеві, картопляні, зі шпинатом або грибною начинкою. У фаст-фуді іноді подається з йогуртом, часто з крутим яйцем, томатним соусом чи соліннями. Цікавою особливістю є форма бурекасу. В Ізраїлі вона є стандартною для кожного виду начинки: прямокутні з картоплею, півколо – з сиром качокавалло, рівнобедрений трикутник – сир фета, рівносторонній трикутник, з грибами, круглим шпинатом та іншими наповнювачами.
У Греції та Кіпрі буряк готують із начинкою з рубаного м’яса, овочами чи сиром, зокрема фетою. Особливі буреки готують у префектурі Ханья на острові Крит: у буреки з начинкою з рубаної баклажану, різаної картоплі, сиру Мізітра та м’яти.
Сьогодні ми приготуємо пиріжки, як їх готують в Ізраїлі. Бурекаси – це саме пиріжки з тіста, схожого на листкове; бувають з картоплею, бувають з м’ясом та іншими начинками. Ми приготуємо бурекаси з начинкою із бринзи, зелені та печеного баклажану. Подібні страви є, мабуть, у кухнях усіх народів світу. Але є й національна специфіка.
- Баклажан 2 шт.
- Сир Фета 200 гр.
- Кінза ½ пучка
- Сіль за смаком
- Тісто:
- Борошно пшеничне 4 склялнки
- Кефір 200 мл.
- Масло вершкове 200 гр.
- Оцет яблучний 3% 1 ст. л.
- Кунжут 1 ст. л.
- Яєчний жовток для змащення
- Баклажани запікаємо в духовці – 180 градусів, 25-30 хвилин.
- В цей час можна зайнятися тістом. Вершкове масло має бути м’яким, кефір – холодним. У чашу комбайна насипаємо борошно, що просіюємо, додаємо кефір, масло. Хвилину вимішуємо та даємо 5 хвилин постояти. Знову вимішуємо, додаємо оцет та оливкову олію. Тісто має вийти крутим. Скочуємо його в кулю і відправляємо в холодильник на 30 хвилин. Тісто готове, займемося начинкою.
- Охолоділі печені баклажани чистимо, нарізаємо їх на дрібні кубики. Так само ріжемо сир чи бринзу. Рубаємо зелень. Можна все перемішати та підсолити за смаком. Інгредієнти можна викладати на тісто окремо.
- Дістаємо тісто з холодильника, посипаємо борошном дошку і розкочуємо прямокутний пласт товщиною в 5 мм. Розрізаємо його на лінії шириною приблизно 7 см. На край кожної лінії викладаємо начинку і загортаємо тісто по діагоналі, так, щоб вийшов трикутник. Край змочуємо жовтком і защипуємо. В Ізраїлі бурекаси роблять так, щоб начинка була трохи видна. У цьому і проявляється національна специфіка: ті, хто дотримується кашруту, повинні точно знати, що вони їдять, м’ясне або молочне.
- Змішуємо жовток із ложкою води та змащуємо бурекаси зверху. Посипаємо кунжутом.
- Розігріваємо духовку до 180 градусів, печемо наші ізраїльські пиріжки приблизно 30 хвилин – до золотистого кольору.
Дивіться, тісто вийшло схожим на листкове – хрумке і м’яке, ви дізналися нову страву, новий звичай та новий смак. Насолоджуйтесь!