Банан – це ягода, фрукт або трава?

банан це фрукт чи ягода

Кожна людина в світі знає, як виглядає банан і який він на смак. І не дивно, адже це найпопулярніший плід на планеті, який ми любимо і широко використовуємо в кулінарії. Але як же його величати – фруктом, овочем або ягодою?

Що таке банан – трава, ягода, фрукт або овоч?

Цінителі бананів задаються питанням, що це таке, як воно росте і як класифікувати цього жовтобокого улюбленця. Що ж про нього йдеться з наукової точки зору?

Ми звикли називати його фруктом, незважаючи на те, що дане поняття не є науковою класифікацією і сприймається як народне. Під цим терміном ми розуміємо великий і смачний плід, що має солодку м’якоть або начинку. Тому на побутовому рівні цілком можна називати його фруктом.

Якщо ж заглиблюватися в науку, то фрукт замінюється ботанічним терміном «плід», що позначає орган розмноження, який з’являється на світ з великої квітки і, відповідно, має насіння. Звичні нашому розумінню банани не мають насіння, в той час як їх дикі родичі володіють чорними вкрапленнями. Оскільки одним з видів плодів вважається ягода, тобто, плід, у якого м’якоть м’яка і солодка, а також тонка шкірка, то його цілком можна віднести в цю категорію.

А ось чим плід точно не є, так це овочем, незважаючи на те, що в багатьох азіатських і східних країнах його використовують не тільки в якості десертного продукту, але і основного, готуючи, наприклад, варені банани або банани-гриль.

Варто також відзначити, що так звані бананові дерева зовсім не є ними. Незважаючи на свою висоту, це, по суті, багаторічна трава, яка плодоносить, потім гине і знову випускає нову вітку. Тому, сміливо можна говорити, що банан – це трав’яний плід, або ж простіше – ягода.

Де і як ростуть банани в природі

як росте банан в природі

Погодьтеся, часом буває дуже цікаво дізнатися, як ростуть ті чи інші плоди в природі, особливо всіма улюблений банан. Виростає він виключно в теплому, тропічному кліматі, на особливих, бананових плантаціях. Такі можна зустріти в Латинській Америці, Японії, Австралії, Бразилії, Таїланді, Еквадорі та інших країнах. Висота кожного трав’яного куща досягає від чотирьох до п’ятнадцяти метрів, а сам стовбур в обхваті становить понад сорок сантиметрів.

Характерна риса цієї рослини – широкі і велике листя. Воно досить щільне і довге, часто може досягати небувалих розмірів – від одного до трьох метрів в довжину. В основному листя має яскравий зелений відтінок, але зустрічається і яскраво-червоне або навіть багряне. Після так званого періоду дорослішання, трава скидає своє листя і замінює їх новим. У разі, якщо вона росте в хороших кліматичних умовах, то цей процес можна споглядати щотижня.

Після того, як “дерево” закінчить своє зростання, на ньому з’являється об’ємний квітоніс, який згодом і дасть плоди. Він усипаний великими (жіночими) і маленькими (чоловічими) квітами. Дозрілі плоди матимуть вигляд, який відповідає сорту трави: це можуть бути як класичні і культивовані людиною жовті банани, які ми звикли їсти і бачити на фото, так і зелені, червоні, коричневі і навіть сріблясті.

як цвіте банан

Цікаві факти про банани

А ви знали, що:

  • Одне суцвіття бананової трави виробляє понад 250 бананів – приблизно 80 кг плодів;
  • У дикій природі існує понад тисячу видів цієї рослини, але не всі з них придатні в їжу;
  • Сучасні жовті банани-плоди людських праць, оскільки в дикій природі вони не здатні розмножуватися самостійно;
  • Найбільше бананів їдять в Бурунді: доза цієї ягоди в рік становить до 200 кг на одну людину;
  • Згідно популярності і врожайності, банан займає друге місце, поступившись першістю апельсинам;
  • Щорічно всім світом з’їдається понад сто мільярдів бананів;
  • Період дозрівання бананів становить від дев’яти до двадцяти місяців;
  • Шкірка банана використовується для виготовлення косметичних засобів і мила;
  • На Філіппінах з цієї ягоди навчилися робити не тільки борошно, але і кетчуп.

А ви знаєте щось цікаве про банани і їх використання? Діліться своїми секретами в коментарях!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь